Головна вимога організаторів акції – створення окремого органу влади або робочої групи, що займався б поверненням цивільних заручників. Подібну структуру мали створити ще у грудні 2022 року на базі Координаційного Штабу. Але, на жаль, окрім обіцянок нічого зроблено досі не було.
Керівниця ГО "Цивільні в полоні" Карина Дячук просить владу посприяти у поверненні цивільних заручників, які понад 14 місяців утримуються в російських в’язницях. Це люди різного віку, статті та віросповідання, більшість з яких мають якісь проблеми зі здоров’ям. До цього переліку додаються хвороби, спричинені жахливими умовами утримання у в’язниці, катуваннями та недоїданням.
Активіст згадує, що йому кололи якийсь незрозумілий препарат і називали його ядом. Погрожували: якщо не вколоти протиотруту, то він помре за 4-6 годин. Катування тривали з обіду й до ночі.
Незаконне позбавлення волі беззбройних цивільних є одним з найпоширеніших воєнних злочинів, які скоює Росія в Україні.
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.