Я родом із Донецької області Волноваського району. До 2014-го року жила у Донецьку. Через воєнні дії залишила в орендованій квартирі нажите майно і на певний час переїхала до Одеси. Останні два з половиною роки проживала в селищі Донське на Донеччині. Туди переїхала, бо хвора мама потребувала догляду. Робота менеджеркою дозволяла працювати віддалено в одеській компанії. Але “русскій мір” вдруге забрав у мене дім.
Світлана після окупації Херсону у березні намагалася виїхати кілька разів, але зробити це вдалося лише в середині травня. Оскільки жодного зеленого коридору на виїзд з Херсону не було, евакуюватися доводилося на свій страх і ризик. Колону, в якій їхала жінка з сином, обстріляли, і в них на очах поранили пасажирів іншої машини – жінку та дитину.
Зазвичай погрози не свідчать про майбутні дії. Ви можете загуглити "по центрам принятия решений" і побачити, скільки разів Росія погрожувала у відповідь на певні дії України вдарити ракетами по цих самих центрах.
“Першою жертвою війни стає правда” – універсальна формула, яка стосується усіх збройних конфліктів. Однак, якою б гіркою не була ця правда, важливо не замовчувати її, а з іншого боку – не вигадувати того, чого нема, і не видавати бажане за дійсне. Для цього є декілька причин.
Можу констатувати, що місцеві громади наразі впорались із першим викликом масового внутрішнього переміщення у вигляді надання першого прихистку потребуючим. Але вже скоро прийде зима...
Волонтери щодня розшукують й вивозять тіла з місць, де тривають активні бойові дії – працюють в Донецькій, Луганській та Харківській областях. Транспортують і військових, і цивільних, яких вбили російські загарбники.
Перше, що необхідно зрозуміти, що це рішення Росії, а не когось несуб'єктного на тимчасово окупованих територіях і повноту відповідальності за їхню подальшу долю несе не хто інший, як вище керівництво Росії.
Коли йде війна, влада має багато спокус. І представники громадянського суспільства мають бути дуже сильними, працювати системно та злагоджено, щоб ці атаки на права та свободи відбивати.
Як гриби після дощу з’являються законопроєкти, що мають на меті припинити українське громадянство тих, хто вчинив дії, що суперечать (чи можуть суперечити) інтересам української держави
Коли кажуть, що Херсон наче опинився у 90-х, не вірте. Це брехня. У 90-х Херсон не був напічканий агресивними росіянами з автоматами, а стаціонарний телефонний зв'язок був.
Події, учасником чи свідком яких доводиться бути, знову спонукають мене захоплюватися тією мужністю, розумом, стійкістю та переконаннями, що демонструють жінки у найскладніших і досить часто небезпечних для життя обставинах.
З початком повномасштабного нападу на Україну, окрім руйнації міст та сіл, окрім геноциду українського народу, російська агресія принесла розлуку. Не просто розлуку, а розрив родин.
День журналіста це ще й день наших заручників, тих наших колег, хто опинився у путінських катівнях ще до початку цієї війни. Сьогодні ці люди – справжнісінькі військовополонені.
Коли мова йде про інституцію Уповноваженого з прав людини, доброчесність як призначення, так і звільнення є особливо чутливими для суспільства – очікується прозорість та ясність дій суб’єктів прийняття рішень, які не повинні допускати й тіні політичного підтексту.
Раптові навіть для кримського окупаційного правосуддя юридичні метання щодо цієї досить гучної справи можуть пояснюватися глибоко захованими міркуваннями дипломатичного рівня
Не знаю, які цілі переслідував пан Смирнов, але мені складно уявити заяву на тему судів, яка може нашкодити більше. Особливо зараз, коли вирішується питання нашого кандидатства в ЄС.
21 травня минає четверта річниця з дня арешту Сервера Мустафаєва. У цей момент він уже перебуває на етапі з Ростова-на-Дону до колонії в Башкирії. Перед відправкою він устиг написати своє звернення до журналістів
Дивною обставиною в цій справі є й те, що як виявилося, Україна вже обміняла двох із п'яти військових РФ, що брали участь у цьому вбивстві. При чому один з них фактично віддавав наказ про вбивство.
Чужа країна, незнайома мова, нескінченне оформлення нескінченної низки документів, пошуки житла, шалений страх за майбутнє, загострення всіх хронічних хвороб, нічні жахи, нудота, панічні атаки ...
Можливість отримання довідки про взяття на облік ВПО онлайн була бажаною і неймовірно потрібною. Адже запис на отримання згаданої довідки в управліннях соціального захисту і ЦНАПАх часто датувався кінцем травня. Послуга таки запрацювала з середини квітня, однак викликала низку питань.
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.