У червні феміністична спільнота відзначає 170 років з дня народження зачинательки українського жіночого руху Наталії Кобринської. Як жінки виборювали свої права 100 років тому і чому це важливо зараз
На тлі триваючих спроб досягти справедливого миру все частіше серед його умов звучить необхідність проведення в Україні виборів.
Дефіцит кадрів дійсно зумовлює залучення жіноцтва в нові сфери економічної діяльності, які звільнилися через громадянський обов’язок чоловіків стати до лав сил оборони країни. Нові чи то можливості, чи так само громадянські обов’язки жіноцтва трактуються як поступ у їхніх правах.
В травні 2025 року офіційно було підтверджено перший зафіксований випадок загибелі учасника "Юнармії" у складі російської армії.
Під час презентації у Києві аналітичної записки "Як люстрація може стати одним із інструментів подолання наслідків російської збройної агресії проти України" Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Ольга Куришко закликала долучатися міністерства, зокрема, Мінрозвитку, Міністерство юстиції та Мінсоцполітики до дискусій щодо елементів перехідного правосуддя
Окремо варто наголосити: підтримка та сприяння у виїзді дітей і молоді з тимчасово окупованих територій – це ще й питання національної безпеки.
Останніми місяцями багато говорять про "театральний бум" в Україні, однак більшість вистав мовчить про незручні теми насильства в театрі, з якими стикаються самі актори та акторки не тільки Молодого театру і не тільки в Києві.
Колонка аналізує виклики для ЛГБТ+ спільноти в Україні, включаючи зростання гомофобних злочинів та гальмування законодавчих ініціатив, на тлі неоднозначної ситуації в ЄС та потенційного послаблення підтримки з боку США. Автор колонки Максим Потапович підкреслює, що рушієм змін в Україні залишається євроінтеграція та активність громадянського суспільства, зокрема ЛГБТ+ військових
Розвиток соціальних послуг в Україні – це відхід від радянської системи соціального захисту, який відбувається поступово і боляче. Радянська система гуртувалася на численних державних виплатах і пільгах та інституційних послугах. Світові тенденції – це заміна грошової підтримки соціальними послугами, які для вразливих категорій людей забезпечується державним коштом.
Ми воюємо не стільки за території, скільки й за людей на них. Роздуми про майбутнє України включають не тільки питання того, як повертати населення з окупації чи міграції, але й прогнози й скільки мають народжувати жінки, щоб відновлювався генофонд.
Українські медіа під час війни часто зображують жінок у двох амплуа: або берегиня, яка чекає вдома, або волонтерка, що готує їжу й плете сітки. Таке подання створює обмежене уявлення про роль жінок у війні. Насправді ж у ЗСУ служать понад 70 тисяч жінок, понад 5,5 тисяч — на передовій.
Росіяни вкладають немалі гроші в утримання "кишенькових" редакцій місцевих "органів влади". І так насаджують свою ідеологію, займаються "патріотичним" вихованням молоді, намагаються збільшувати ментальний розрив між українцями на підконтрольній Україні та окупованих територіях. Про що пишуть окуповані ЗМІ, розглянемо на прикладі щотижневої міської газети "Донбасс Восточный", яка виходить друком в окупованому з 2014 року Довжанську на Луганщині та фінансується з місцевого бюджету.
Громадськість наголошує на необхідності забезпечення координації між державними органами, прозорої комунікації з ВПО та формування політики на основі реальних потреб переселенців
Основне питання, яке у мене виникає за останні місяці, це проблема зниклих безвісти. До мене, як до журналіста, звернулось чимало людей з усіх ділянок фронту. Це дуже гостра та болюча проблема, яка потребує системної реакції.
26 березня 2025 року народні депутати зареєстрували у парламенті законопроєкт № 13136, покликаний вдосконалити механізм надання компенсацій та облік нерухомого майна. Цей документ, зокрема, пропонує внести зміни до закону № 2923, які розширюють сферу дії компенсаційного механізму на період з 19 лютого 2014 року.
Перинатальна психологиня Тетяна Кертік зазначає, що 30-40% вагітних жінок мають підвищений рівень тривожності через соціальний тиск. Вона наголошує, що часто некоректні запитання можуть знижувати самооцінку жінки та підвищувати її рівень стресу.
Cвобода пересування між українськими територіями має бути одним із ключових пунктів у порядку денному під час переговорів, наголошує головна координаторка громадської організації "Донбас SOS" Віолета Артемчук
Кримська правозахисна група працює в тимчасово окупованому Криму з 2014 року. Усі ці одинадцять років наші документатори фіксують міжнародні злочини, які Російська Федерація скоює на півострові. Нас непокоять пропозиції врегулювання війни та переходу до миру, які ми чуємо. Адже ми розуміємо, що більшість моделей, які сьогодні публічно пропонуються, переважно передбачають продовження окупації.
Комісія ООН наголосила не лише на широкомасштабності та систематичності цих практик на всіх українських територіях, які тимчасово опинились під кремлівським контролем. А й підкреслила наявність офіційної політики вищих посадовців Росії вчиняти ці злочини.
З 4 лютого до кінця серпня триватиме тринадцята сесія Верховної Ради України IX скликання. І кожна нова сесія є нагодою нагадати парламентарям про пріоритетність питань, що стосуються населення, постраждалого внаслідок війни.
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.