З понеділка в Україні запрацює пілотний проєкт про кадровий резерв звільнених територій

Дата: 30 Червня 2023
A+ A- Підписатися

3 липня 2023 року запрацює експериментальний проєкт щодо резерву працівників для державних органів на звільнених територіях України.

Про це повідомила Постійна представниця президента в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева під час дискусії “Майбутня реінтеграція Криму. Погляд з Одеси щодо пріоритетів і ризиків”.

Представниця президента України в Криму нагадала, що в травні 2023 року уряд прийняв постанову щодо експериментального проєкту.

“Фактично з понеділка цей пілотний проєкт на базі Національного агентства державної служби вже запрацює. Не лише для державних службовців, а для будь-кого охочого, хто хоче поїхати на деокуповані території, включити своє ім’я в цей реєстр, пройти, звісно що, додаткові навчання, додаткові перевірки, мати таку можливість їхати туди й відновлювати цю територію, бо кадрів нам потрібно буде дуже багато”, — сказала вона.

За її словами, тільки для деокупованого Криму знадобляться 50 тисяч спеціалістів різних галузей. У цю кількість також входить правоохоронний блок.

“Бо люди, які працювали на окупованій території, не можуть працювати правоохоронцями вже у відновленій правоохоронній системі на півострові. Звісно, що це питання стосується і суддів (…), це стосується і викладачів, це стосується і медичних працівників тощо”, — додала вона.

Крім того, вона переконана, що паралельно, щоб оголошувати такий набір кадрів, потрібно працювати з ними в плані навчання. Тому вже запущений онлайн курс про Крим і з цього академічного року має запрацювати на базі Національного університету імені Тараса Шевченка.

Представниця президента України в АРК нагадала, що Представництво напрацювало низку стратегічних рішень щодо реінтеграції півострова.

“Через те, що деокупація в будь-якому випадку відбудеться, відбудеться завдяки в першу чергу Збройним силам України й звісно політико-дипломатичним нашим зусиллям. Але реінтеграція — це те, над чим потрібно працювати вже зараз, не чекаючи моменту звільнення територій”, — наголосила вона. 

Напередодні з нагоди 27-річниці ухвалення Конституції у своєму виступі до українського народу президент Володимир Зеленський заявив, що Україна потребує нової політики територій.

Для кожного звільненого від російської окупації регіону потрібна своя, дуже детальна й водночас цілісна, візіонерська політика трансформації. Новий вільний український Крим – який він? Чи зможе він стати новою Каліфорнією у Європі, місцем, яке приваблює таланти? З кластером сучасних технологічних компаній. IT, креативних індустрій та справді сучасної сфери гостинності. Кримом, який працює цілий рік, а не три місяці.

Володимир Зеленський

Як відомо, Російська Федерація використовує український Крим як військовий плацдарм для своєї військової агресії з Півдня України, обстрілюючи українські міста з Криму. 

Українське керівництво неодноразово закликало громадян Росії, які незаконно оселилися в тимчасово окупованому Криму, покинути півострів, допоки є така можливість, а для громадян України на півострові оприлюднили детальну інструкцію, що робити цивільним під час бойових дій у Криму та деокупації півострова. 

Читайте також: Зеленський переконаний у квітучому майбутньому Криму після його деокупації

24 лютого 2023 року президент Володимир Зеленський заявив, що країна готується до деокупації Криму. Раніше Зеленський закликав громадян у тимчасово окупованому Криму триматися якомога далі від російських військових об’єктів та надавати українським спецслужбам усю відому інформацію про окупантів, щоб звільнення Криму відбулося швидше.

29 квітня 2023 року Головне управління розвідки Міноборони України після пожежі на нафтобазі в Севастополі, яка була призначена для Чорноморського флоту держави-агресора, повторила заклик до співгромадян у Криму не перебувати поряд з військовими об’єктами.

Раніше Центр журналістських розслідувань також оприлюднив дані розташування військових об’єктів на півострові, що є легітимною ціллю для ураження. 

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що колаборанти та зрадники в тимчасово окупованому Криму можуть пом’якшити судовий вирок, надавши цінну інформацію Силам оборони України про російські військові об’єкти та техніку на території півострова.

Відомо, що українські міністерства та державні органи активно працюють над формуванням кадрового резерву для роботи після деокупації Кримського півострова.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter