Росіян, які незаконно приїхали до Криму, закликали терміново покинути півострів

Дата: 07 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

Росіяни, які незаконно приїхали до тимчасово окупованого Криму, повинні негайно покинути півострів.

Про це на брифінгу заявила постійна представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева.

Таміла Ташева

“Спочатку окремо звертаємося до російських громадян, які незаконно приїхали до України та перебували в окупованому Криму: так, у Криму тепло і дуже душевно, але всіх, хто незаконно приїхав на нашу територію, вже зараз просимо їхати до себе додому – в Тюмень, Елісту, Саранськ, Іркутськ, звідки ви “наїхали”. Їдьте, навіть якщо дуже не хочеться” – закликала Таміла Ташева.

Радник очільника Офісу президента Михайло Подоляк закликав громадян України на тимчасово окупованих Росією територіях, зокрема в Криму, підготуватися до деокупації України: облаштувати укриття, запастися водою та зарядити павербанки.

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим оприлюднило детальну інструкцію, як діяти цивільним під час бойових дій у Криму та деокупації півострова.

 

Українські правозахисники вважають, що після 2014 року в Криму Росія проводить політику примусового заміщення населення російськими громадянами. Вони називають це порушенням міжнародного гуманітарного права та воєнним злочином.

Напередодні Рефат Чубаров заявив, що Україна має знищити міст через Керченську протоку, який є головним механізмом, що дозволяє Росії зберігати посилену військову присутність у Криму та завдавати ударів по материку.

Супутниковий знімок черги автотрафіку перед Кримським мостом 12 серпня 2022 року

Голова Меджлісу кримськотатарського народу радить росіянам, які незаконно оселилися в тимчасово окупованому Росією Криму, терміново виїжджати з півострова.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що колаборанти та зрадники в тимчасово окупованому Криму можуть пом’якшити судовий вирок, надавши цінну інформацію Силам оборони України про російські військові об’єкти та техніку на території півострова.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter