З початку року в окупованому Криму нарахували понад 30 вибухів

Дата: 03 Травня 2023
A+ A- Підписатися

У тимчасово окупованому Криму з початку 2023 року моніторингова група BlackSeaNews та Інститут Чорноморських стратегічних досліджень зафіксували понад 30 вибухів у різних районах.

Про це повідомив головний редактор видання BlackSeaNews Андрій Клименко.

Моніторингова група BlackSeaNews та Інститут Чорноморських стратегічних досліджень з 1 січня 2023 року зафіксували на Кримському півострові за відкритими джерелами понад 30 “бавовн” у різних районах.

За словами Андрій Андрія Клименка, 24 з них можна вважати безперечними атаками безпілотників. 12 “бавовн” зафіксували в районі Севастополя. 

29 квітня Головне управління розвідки Міноборони України після пожежі на нафтобазі в Севастополі, яка була призначена для Чорноморського флоту держави-агресора, повторила заклик до співгромадян у Криму не перебувати поряд з військовими об’єктами.

“Бавовна” в Севастополі – Божа кара, зокрема за вбитих цивільних громадян в Умані, серед яких є п’ятеро дітей. Ця кара буде довготривалою. Усім мешканцям тимчасово окупованого Криму бажано найближчим часом не знаходитися поряд з військовими об’єктами та об’єктами, що забезпечують армію агресора”, – закликав представник ГУР Андрій Юсов.

Як відомо, Російська Федерація використовує український Крим як військовий плацдарм для своєї військової агресії з Півдня України, обстрілюючи українські міста з Криму. 

Українське керівництво неодноразово закликало громадян Росії, які незаконно оселилися в тимчасово окупованому Криму, покинути півострів, допоки є така можливість, а для громадян України на півострові оприлюднили детальну інструкцію, що робити цивільним під час бойових дій у Криму та деокупації півострова. 

24 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що країна готується до деокупації Криму.

Заступник голови Офісу президента України Ігор Жовква в інтерв’ю “Крим.Реалії” заявив, що компроміси щодо тієї чи іншої частини території України ніколи не стануть предметом перемовин з Росією. Також він зазначив, що зараз ніхто точно не скаже, як Крим буде повернутий під контроль Києва, але це точно відбудеться. За його словами, “дипломатичний шлях [повернення Криму] може доповнювати військовий”.

Раніше президент України Володимир Зеленський закликав громадян у тимчасово окупованому Криму триматися якомога далі від російських військових об’єктів та надавати українським спецслужбам усю відому інформацію про окупантів, щоб звільнення Криму відбулося швидше.

Як відомо, Центр журналістських розслідувань оприлюднив дані розташування військових об’єктів на півострові, що є легітимною ціллю для ураження. 

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що колаборанти та зрадники в тимчасово окупованому Криму можуть пом’якшити судовий вирок, надавши цінну інформацію Силам оборони України про російські військові об’єкти та техніку на території півострова.

Відомо, що українські міністерства та державні органи активно працюють над формуванням кадрового резерву для роботи після деокупації Кримського півострова.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter