Зеленський разом з першою леді та іноземними делегаціями вшанував пам’ять людей, вбитих росіянами в Бучі

Дата: 31 Березня 2025
A+ A- Підписатися

Президент Володимир Зеленський разом з першою леді Оленою Зеленською та іноземними делегаціями вшанував пам’ять людей, загиблих під час російської окупації Бучі у 2022 році. 

Про це розповіли в Офісі президента. 

Фото: Офіс президента України

Серед іноземців були керівники та представники парламентів Бельгії, Великої Британії, Данії, Естонії, Ісландії, Іспанії, Литви, Люксембургу, Норвегії, Польщі, Португалії, Словенії, Фінляндії, Хорватії, Чехії, Швеції, Європейського парламенту.

Російська окупації Бучі тривала 33 дні, за які росіяни забрали життя 381 людини. Деякі з тих, кого намагалися вбити російські військові, вижили та розповіли про пережите.

Загалом армія РФ вчинила понад 9 тисяч воєнних злочинів за час окупації Бучанського району. Слідчі ідентифікували сотні причетних, деякі з яких отримали заочні вироки. Щонайменше одного причетного росіянина полонили та судять за розстріл охоронця супермаркету. 

Після звільнення Бучі в медіа потрапили численні докази воєнних злочинів, а світ почав реагувати та порівнювати події зі Сребреницею – геноцидом боснійських мусульман, вбитих сербами під час війни 1990-х років у Боснії. 

Вбиті російськими військовими мешканці Бучі. Фото: АР

Водночас російська влада досі заперечує будь-яку причетність до різанини попри велику кількість свідчень потерпілих, підтверджених медіа та незалежними дослідниками. Деякі причетні до звірств на Київщині не приховують цього факту, а от людей, які розповідають правду про різанину всередині РФ, ув’язнюють

Ще 2022 року в Канаді російського посла Олега Степанова викликали до тамтешнього МЗС, де пів години показували фотографії звірств у Бучі. Той у відповідь назвав це “демаршем”.

Українські посадовці просили науковців дослідити причини Бучанської різанини, бо роками в Росії телевізійні пропагандисти розпалювали ненависть та дегуманізували українців. 

Нагадаємо, що окупація частини Київської області російськими військовими тривала з 24 лютого до початку квітня 2022 року. Після деокупації поліціянти виявили 1590 тіл загиблих, з яких 208 належать військовим і правоохоронцям.

Київщина є одним з регіонів, де виявили найбільше випадків сексуального насильства, вчиненого російськими військовими, а більшість відомих потерпілих – це жінки, які були самі вдома. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter