Через держзраду очільниці незаконного “суду” в окупованому Армянську загрожує 15 років за ґратами
Так званій голові незаконного “Армянського міського суду” загрожує до 15 років позбавлення волі за звинуваченням у державній зраді за ч. 1 ст. 111 КК України. Відповідний обвинувальний акт слідчі скерували до українського суду.
Про це 22 січня повідомила пресслужба прокуратури Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.
Слідчі встановили, що з початку військової операції РФ із захоплення Кримського півострова обвинувачена перейшла на бік ворога та “дотепер здійснює “правосуддя” від імені РФ на посаді голови незаконно створеного окупантами “Армянського міського суду Республіки Крим”.
“Представляючи інтереси ворога, “служителька Феміди” сприяє зміцненню режиму держави-агресора, а також проведенню підривної діяльності проти України на шкоду її суверенітетові й територіальній цілісності”, – йдеться в повідомленні відомства.
У повідомленні прокуратури автономії не називається ім’я та прізвище обвинуваченої, проте з відкритих джерел відомо, що цей незаконний “суд” очолює Лариса Ліхачова.
У березні 2023 року Ліхачова стала першою незаконною “суддею” в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим, яку засудили до десяти років позбавлення волі через депортацію цивільного населення з півострова.
Напередодні за держзраду до 13 років засудили кримського “суддю” Антона Цикуренка, причетного до переслідування політв’язнів.
Раніше в Прокуратурі АРК повідомили, що з початку окупації Криму українські правоохоронці розслідували 585 кримінальних проваджень щодо 708 злочинів за скоєння державної зради.
Як відомо, Російська Федерація використовує український Крим як військовий плацдарм для своєї військової агресії з Півдня України, обстрілюючи українські міста з Криму.
Українське керівництво неодноразово закликало громадян Росії, які незаконно оселилися в тимчасово окупованому Криму, покинути півострів, допоки є така можливість, а для громадян України на півострові оприлюднили детальну інструкцію, що робити цивільним під час бойових дій у Криму та деокупації півострова.
Читайте також: Зеленський переконаний у квітучому майбутньому Криму після його деокупації
24 лютого 2023 року президент Володимир Зеленський заявив, що країна готується до деокупації Криму. Раніше Зеленський закликав громадян у тимчасово окупованому Криму триматися якомога далі від російських військових об’єктів та надавати українським спецслужбам усю відому інформацію про окупантів, щоб звільнення Криму відбулося швидше.
На другому парламентському саміті Кримської платформи Чехія закликала світ підтримувати Україну у звільненні її тимчасово окупованих територій.
Українська влада наголошує, що Україна самостійно визначає свій шлях і що торгівля українським Кримом неможлива та неприпустима, адже Кримський півострів – це інтегральна частина України. Україна також наголошує, що без деокупації Криму неможлива безпека в Чорноморському регіоні.
Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що колаборанти та зрадники в тимчасово окупованому Криму можуть пом’якшити судовий вирок, надавши цінну інформацію Силам оборони України про російські військові об’єкти та техніку на території півострова.
Відомо, що українські міністерства та державні органи активно працюють над формуванням кадрового резерву для роботи після деокупації Кримського півострова. Раніше Меджліс оприлюднив алгоритм дій, як податися до кадрового резерву для роботи на деокупованих територіях.