Підприємця з Криму Євгена Швидченка заочно засудили через постачання техніки для незаконно створеного пункту пропуску “Джанкой”

Дата: 28 Грудня 2023
A+ A- Підписатися

Український суд заочно засудив підприємця з Криму до трьох із половиною років ув’язнення за постачання техніки окупантам для обладнання незаконно створеного РФ пункту пропуску “Джанкой”.

Про це інформує “Крим.Реалії” з посиланням на пресслужбу Прокуратури Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

Незаконно створений РФ пункт пропуску “Джанкой”

За даними української прокуратури, засновник і директор ТОВ “Вікам” уклав контракт із російською установою, що відповідає за будівництво та експлуатацію об’єктів “кордону” в Криму.

Виконуючи умови договору, засуджений облаштував засобами відеоспостереження незаконно створений окупантами пункт пропуску “Джанкой”. Водночас підприємець достовірно знав про заборону займатися такою діяльністю у співпраці з державою-окупантом, наголошують у прокуратурі.

У результаті суд визнав чоловіка винним у колабораціонізмі за ч. 4 ст. 111-1 КК України та засудив до трьох років та шести місяців позбавлення волі.

У повідомленні прокуратури не називають ім’я та прізвище засудженого, проте чиновник, який не був уповноважений розмовляти з медіа та захотів залишитися анонімним, повідомив “Крим.Реалії”, що йдеться про Євгена Швидченка (Yevhen Shvydchenko, Evgeniy Shvidchenko).

Раніше повідомлялося, що Прокуратура Автономної Республіки Крим і Севастополя підозрює 155 мешканців Криму в колабораційній діяльності. Крім того, з початку окупації Криму українські правоохоронці розслідували 585 кримінальних проваджень щодо 708 злочинів за скоєння державної зради.

Нагадаємо, Російська Федерація використовує український Крим як військовий плацдарм для своєї військової агресії з Півдня України, обстрілюючи українські міста з Криму. 

Українське керівництво неодноразово закликало громадян Росії, які незаконно оселилися в тимчасово окупованому Криму, покинути півострів, допоки є така можливість, а для громадян України на півострові оприлюднили детальну інструкцію, що робити цивільним під час бойових дій у Криму та деокупації півострова. 

Читайте також: Зеленський переконаний у квітучому майбутньому Криму після його деокупації

24 лютого 2023 року президент Володимир Зеленський заявив, що країна готується до деокупації Криму. Раніше Зеленський закликав громадян у тимчасово окупованому Криму триматися якомога далі від російських військових об’єктів та надавати українським спецслужбам усю відому інформацію про окупантів, щоб звільнення Криму відбулося швидше.

На другому парламентському саміті Кримської платформи Чехія закликала світ підтримувати Україну у звільненні її тимчасово окупованих територій. 

Українська влада наголошує, що Україна самостійно визначає свій шлях і що торгівля українським Кримом неможлива та неприпустима, адже Кримський півострів – це інтегральна частина України. Україна також наголошує, що без деокупації Криму неможлива безпека в Чорноморському регіоні. 

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що колаборанти та зрадники в тимчасово окупованому Криму можуть пом’якшити судовий вирок, надавши цінну інформацію Силам оборони України про російські військові об’єкти та техніку на території півострова.

Відомо, що українські міністерства та державні органи активно працюють над формуванням кадрового резерву для роботи після деокупації Кримського півострова. Раніше Меджліс оприлюднив алгоритм дій, як податися до кадрового резерву для роботи на деокупованих територіях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter