Довженко-Центр: суд у справі про реорганізацію установи перенесли

Дата: 29 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

На першому підготовчому засіданні у справі щодо скасування наказу №100 Держкіно про реорганізацію Довженко-Центру, яке відбулося 29 листопада, ухвалили рішення про перенесення судового розгляду на 20 грудня.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Центру.

Акція на підтримку колективу Довженко-Центру біля суду. Джерело: фейсбук-сторінка Лєни Чиченіної

Причиною стало те, що представники ексвиконувачки обов’язків гендиректорки Довженко-Центру, нині керівниці Музею кіно цієї ж установи Олени Гончарук подали заяву про залучення її до справи у якості третьої особи.

Акція на підтримку колективу Довженко-Центру біля суду. Джерело: фейсбук-сторінка Лєни Чиченіної

“Олена Гончарук повністю підтримує позов і її участь має посилити позицію Довженко-Центру. Представник Держкіно мав зауваження щодо залучення Олени Гончарук та взяв час на вивчення цього питання”, — йдеться в повідомленні.

Акція на підтримку колективу Довженко-Центру біля суду. Джерело: фейсбук-сторінка Лєни Чиченіної

З урахуванням цього суд переніс проведення першого засідання у справі на 20 грудня 2022 року.

Нагадаємо, що 2 листопада Держкіно відсторонило від виконання обов’язків в. о. генеральної директорки Національного центру Олександра Довженка Олену Гончарук і призначило на її місце іншу людину. Нею стала Юлія Каждан: журналісти “Слідство.Інфо” дізналися, що раніше вона займалася бухгалтерським обліком, заснувала кінологічний центр та практикує гіпнотерапію і не має жодного досвіду роботи у сфері кіноіндустрії.

У Держкіно заявили, що причиною звільнення Гончарук стали результати аудиту. Вона залишиться очільницею Музею кіно Довженко-Центру, а на посаду гендиректора проведуть конкурс. Ексочільниця також зможе взяти в ньому участь. Положення про порядок проведення конкурсу можна дізнатися тут.

Кадрові зміни в Довженко-Центрі відбулися всього за декілька днів після того, як центр подав судовий позов до Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про реорганізацію.

Зробити це рекомендував і парламентський Комітет гуманітарної та інформполітики, а також громадська рада при Держкіно, яка назвала рішення щодо реорганізації “сумнівним і непрозорим”.

8 листопада Каждан прийшла до Довженко-Центру, щоб розпочати роботу, але колектив до будівлі її не пустив.

Наступного дня Держкіно виступило зі зверненням до команди центру з проханням дотримуватися норм законодавства та допустити т. в. о. гендиректора до виконання обов’язків.

Уже 10 листопада до Довженко-Центру прийшли з обшуками силовики. За даними “Детектора медіа”, рішення про проведення слідчих дій ухвалили через справу про зловживання владою одним з колишніх керівників установи.

Колектив центру закликав українців до громадського контролю ситуації у своїх публічних просторах.

15 листопада стало відомо, що реорганізацію Довженко-Центру тимчасово зупинили.

18 листопада новопризначена виконувачка обовʼязків директора державного підприємства “Національний центр Олександра Довженка” звільнилася з посади.

На її місце призначили Андрія Алфьорова — режисера, куратора, автора виставкового музейного проєкту “Польоти уві сні та наяву” про однойменну культову кінострічку Романа Балаяна, що реалізовувався в Центрі, кінокритика, члена міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI. Він сказав, що домагатиметься скасування наказу №100 про реорганізацію Центру.

Попри це, колектив установи заявив, що до нового керівника є багато питань.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter