Питань все більше: у Довженко-Центрі прокоментували заяви новопризначеного очільника Андрія Алфьорова

Дата: 19 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

Колектив Довженко-Центру прокоментував заяви новопризначеного Держкіно тимчасового виконувача обов’язків Андрія Алфьорова, наголосивши на тому, що вони після них “питань і неясностей виникає все більше”.

Про це йдеться в повідомленні на фейсбук-сторінці закладу.

Джерело: ukrainer.net

У Центрі нагадали, що Алфьоров опублікував допис, в якому оголосив основні цілі на новій посаді:

  • домогтися скасування наказу про реорганізацію і зупинити будь-які інші спроби її провести;
  • зробити все від себе можливе аби Олену Гончарук призначили на посаду генерального директора, офіційно підписавши з нею контракт;
  • добитися надання Довженко-Центру статусу «національного» та визнання Державним фондом фільмів.

“Ми зворушені бажанням Андрія Алфьорова допомогти Центру, але незрозуміло, чому саме з його присутністю відбудеться те, за що і так ведеться боротьба, і чому колектив дізнається про нове призначення із соцмереж? Питань і неясностей виникає все більше”, — йдеться в повідомленні.

Також тут уточнили, що Держкіно не планує скасувати реорганізацію Центру, але призначає людину, яка буде домагатися її скасування.

“Яким чином новий в.о. збирається це робити і яким Статутом він керуватиметься?”, — поцікавилися у Довженко-Центрі.

Держкіно не може підписати контракт з Оленою Гончарук і збирається проводити новий конкурс, проте Алфьоров буде “боротися за підписання контракту саме з Оленою Гончарук, як переможницею конкурсу, що відбувся 15 квітня 2021, пишуть члени колективу Довженко-Центру.

“Як він планує це зробити? Яким чином будуть діяти Держкіно? Чи хтось з МКіП нестиме відповідальність за непідписання контракту?”

Також колектив Центру поцікавився, яким чином призначення нового в.о. директора Довженко-Центру допоможе виконати вимоги Центру про надання статусу “національного” та визнання Державним фондом фільмів? Які вже кроки роблять МКіП і Держкіно щодо цього? Чи буде оприлюднена візія і стратегія МКіП і Держкіно щодо ролі та існування Довженко-Центру тощо?

“Кожен новий крок Держкіно лише поглиблює створену ними ж кризу. Ми хочемо почути відповіді. Кіноспільнота та громадськість хочуть почути відповіді. Терміново і прозоро. Не на сходах Довженко-Центру і не за участі працівників силових структур. Це має бути професійний майданчик для відкритої й чесної розмови, розмови не на сторінках соцмереж. Ми вимагаємо звіту і відповідей від тих, хто пише сценарії та ролі, а не кого штовхають під софіт”, — йдеться в повідомленні.

Раніше стало відомо, що призначений тимчасовим виконувачем обов’язків гендиректора Довженко-Центру Андрій Алфьоров має намір домогтися скасування наказу про реорганізацію закладу.

Нагадаємо, що 2 листопада Держкіно відсторонило від виконання обов’язків в. о. генеральної директорки Національного центру Олександра Довженка Олену Гончарук і призначило на її місце іншу людину. Нею стала Юлія Каждан: журналісти “Слідство.Інфо” дізналися, що раніше вона займалася бухгалтерським обліком, заснувала кінологічний центр та практикує гіпнотерапію і не має жодного досвіду роботи у сфері кіноіндустрії.

У Держкіно заявили, що причиною звільнення Гончарук стали результати аудиту. Вона залишиться очільницею Музею кіно Довженко-Центру, а на посаду гендиректора проведуть конкурс. Ексочільниця також зможе взяти в ньому участь. Положення про порядок проведення конкурсу можна дізнатися тут.

Кадрові зміни в Довженко-Центрі відбулися всього за декілька днів після того, як центр подав судовий позов до Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про реорганізацію.

Зробити це рекомендував і парламентський Комітет гуманітарної та інформполітики, а також громадська рада при Держкіно, яка назвала рішення щодо реорганізації “сумнівним і непрозорим”.

8 листопада Каждан прийшла до Довженко-Центру, щоб розпочати роботу, але колектив до будівлі її не пустив.

Наступного дня Держкіно виступило зі зверненням до команди центру з проханням дотримуватися норм законодавства та допустити т. в. о. гендиректора до виконання обов’язків.

Уже 10 листопада до Довженко-Центру прийшли з обшуками силовики. За даними “Детектора медіа”, рішення про проведення слідчих дій ухвалили через справу про зловживання владою одним з колишніх керівників установи.

Колектив центру закликав українців до громадського контролю ситуації у своїх публічних просторах.

15 листопада стало відомо, що реорганізацію Довженко-Центру тимчасово зупинили.

18 листопада новопризначена виконувачка обовʼязків директора державного підприємства “Національний центр Олександра Довженка” звільнилася з посади. На її місце призначили Андрія Алфьорова — режисера, куратора, автора виставкового музейного проєкту “Польоти уві сні та наяву” про однойменну культову кінострічку Романа Балаяна, що реалізовувався в Центрі, кінокритика, члена міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter