Координатору “самооборони Севастополя” Михайлу Чалому повідомили підозру
Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя повідомила про підозру співорганізатору та куратору незаконного збройного формування (НЗФ) “самооборона Севастополя” Михайлу Чалому (Chalyi Mykhailo Mykhailovych, Chalyi Mykhail Mykhaylovych), що діяло на півострові під час активної фази окупації.
Про це інформує Центр журналістських розслідувань з посиланням на Прокуратуру АРК.
Слідчі повідомили, що підозрюваний, громадянин РФ, розробив вимоги та правила, згідно з якими особисто підбирав кандидатів до НЗФ.
Також під його керівництвом представники НЗФ переслідували українських активістів “Євромайдану Севастополя”, проводили незаконні обшуки й затримання громадян України.
Крім того, вони облаштували незаконні блокпости на адмінмежі між Кримом й Херсонською областю та у м. Севастополі, де підозрюваний також організував піше патрулювання.
Разом із підлеглими він також забезпечував виконання завдань, поставлених командуванням Чорноморського флоту та Південного військового округу РФ, допомагаючи останнім захоплювати військові частини та кораблі ВМС України. Пізніше чоловік став координатором штабу по “безпеці проведення незаконного “референдуму”, а його підлеглі забезпечували “громадський порядок під час голосування”, повідомляють у прокуратурі автономії.
Підозрюваний і нині продовжує свою роботу на окупантів. Правоохоронці кваліфікували його дії як посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 2 ст. 110 КК України) та створення не передбачених законом збройних формувань (ч. 4 ст. 260 КК України).
Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі.
Центр журналістських розслідувань повідомляє, що Михайло Чалий – офіцер ВМФ Росії у відставці, бізнесмен і депутат “Законодательного собрания” тимчасово окупованого Севастополя.
ЗМІ зауважує, що Чалий “завжди залишався в тіні свого брата Олексія – окупаційного мера Севастополя” і вважає, що його роль у підготовці, забезпеченні та здійсненні окупації заслуговує на пильну увагу – і не лише преси, а й українських правоохоронних органів та органів ЄС і США, які реалізують санкційну політику невизнання незаконної анексії Криму Росією.
Як відомо, Російська Федерація використовує український Крим як військовий плацдарм для своєї військової агресії з Півдня України, обстрілюючи українські міста з Криму.
Українське керівництво неодноразово закликало громадян Росії, які незаконно оселилися в тимчасово окупованому Криму, покинути півострів, допоки є така можливість, а для громадян України на півострові оприлюднили детальну інструкцію, що робити цивільним під час бойових дій у Криму та деокупації півострова.
Читайте також: Зеленський переконаний у квітучому майбутньому Криму після його деокупації
24 лютого 2023 року президент Володимир Зеленський заявив, що країна готується до деокупації Криму. Раніше Зеленський закликав громадян у тимчасово окупованому Криму триматися якомога далі від російських військових об’єктів та надавати українським спецслужбам усю відому інформацію про окупантів, щоб звільнення Криму відбулося швидше.
На другому парламентському саміті Кримської платформи Чехія закликала світ підтримувати Україну у звільненні її тимчасово окупованих територій.
Українська влада наголошує, що Україна самостійно визначає свій шлях і що торгівля українським Кримом неможлива та неприпустима, адже Кримський півострів – це інтегральна частина України. Україна також наголошує, що без деокупації Криму неможлива безпека в Чорноморському регіоні.
Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що колаборанти та зрадники в тимчасово окупованому Криму можуть пом’якшити судовий вирок, надавши цінну інформацію Силам оборони України про російські військові об’єкти та техніку на території півострова.
Відомо, що українські міністерства та державні органи активно працюють над формуванням кадрового резерву для роботи після деокупації Кримського півострова.