Запрацювала команда експертів з оцінювання санкцій – Зеленський
Міжнародні санкції проти Росії не мають зніматися, якщо буде прогрес у перемовинах між Україною та РФ. Навпаки, вони мають посилюватися щотижнево.
На цьому наполягає президент України Володимир Зеленський, заявивши про це у своєму відеозверненні.
Президент України закликав деякі країни не розраховувати, що ті чи інші перемовини вплинуть на зняття санкцій з РФ.
Питання про санкції навіть не може порушуватися, поки не завершиться ця війна, поки ми не повернемо своє, що нам належить, поки ми не відновимо справедливість. Навпаки, санкції мають посилюватися щотижнево, і вони мають бути якісними. Не просто для заголовків у медіа про те, що санкції введено, а для реального настання миру.
Володимир Зеленський
Водночас президент повідомив, що вже почала роботу команда українських та міжнародних експертів, що оцінюють результативність запроваджених санкцій проти Росії.
За його словами, з українського боку цей напрям координує керівник Офісу президента Андрій Єрмак, з міжнародного – Майкл Макфол.
Крім того, Андрій Єрмак повідомив про онлайн-зустріч із групою українських та американських експертів щодо санкцій. У цій нараді брали участь понад 30 фахівців з міжнародних відносин та економічної політики.
Серед них:
- колишній посол США в Росії та колишній радник президента США з національної безпеки Майкл Макфол;
- експосол в Україні, директор Євразійського центру імені Патрічіу Джон Гербст;
- координатор Державного департаменту США із санкційної політики Деніел Фрід;
- заступник голови ОП Ростислав Шурма;
- голова правління Ощадбанку Андрій Пишний;
- член наглядової ради Ощадбанку Олександр Роднянський.
Раніше Зеленський застеріг країни від пасивної санкційної політики щодо РФ. Він наполягає на залежності посилення санкцій від подальшої агресії Росії проти України.
Нагадаємо, напередодні міністри транспорту Польщі, Литви, Латвії та Естонії закликали заборонити автомобільні перевезення вантажів до та з Росії і Білорусі та обмежити заходи суден цих країн до портів ЄС.
14 березня польська поліція відтіснила активістів у пункті пропуску Козловичі – Кукурики на польсько-білоруському кордоні та дозволила рух фур з вантажами, що прямують до Білорусі та Росії.
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький виступив за повну заборону торгівлі Європейського Союзу з Росією. Політик наголосив, що ЄС повинен продемонструвати свою силу і рішучість щодо Росії, інакше найближчим часом доведеться заплатити більшу ціну.
Країни Європейського Союзу розділилися на різні табори під час обговорення 22 березня ембарго на російську нафту, газ та вугілля. Німеччина та Нідерланди блокують, зокрема, заборону імпорту російської нафти.
Як відомо, українські студенти Стенфордського та Масачусетського університетів спільно створили сторінку, яка відстежує компанії, що “підтримують економіку Росії та фінансують війну”. Окрім детальної інформації про компанії, сайт також вказує на чіткі дії, які кожен може зробити, щоб переконати їх припинити бізнес в РФ. Можна долучитися до протестів, або анонімно надати інформацію про компанії, які продовжують працювати у країні-загарбнику.