Росіянка, чий син загинув на війні проти України, вивезла з окупованої частини Херсонщини чотирирічну дитину

Дата: 10 Березня 2025
A+ A- Підписатися

Жінка, яка народилася в Росії, розповіла, що під час поїздки до тимчасово окупованої Херсонської області забрала звідти чотирирічну дівчинку та планує взяти її за дочку. Вона поділилася цим на зустрічі з Путіним 6 березня 2025 року.

Редакція розслідувань “Суспільного” зʼясувала, де може опинитись українська дитина, хто ця жінка та чому її дії порушують міжнародне право.

На зустрічі з Путіним представниця організації “Жена и мать героя. Крым” заявила, що одним з напрямів її організації є допомога дітям, які залишилися без батьків на окупованих територіях. Вона також повідомила, що під час першої поїздки до Херсонської області знайшла свою доньку, яка наразі перебуває під опікою.

Путін запитав, скільки дівчинці років, на що жінка відповіла, що їй чотири роки. Наприкінці розмови вона подякувала Путіну за “кримську весну” і висловила сподівання на перемогу Росії, вважаючи, що після цього родини загиблих окупантів отримають остаточний спокій.

Жінка, яка взяла участь у зустрічі, – Ольга Дорохіна, родом з міста Єльця Липецької області, переїхала до Сімферополя у 2016 році. Її син Владислав, який служив на Чорноморському флоті, загинув у червні 2022 року на Донеччині під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Після загибелі сина Дорохіна приєдналася до організації “Жена и мать героя. Крым” і почала їздити на окуповані території, зокрема під час однієї з поїздок вона забрала чотирирічну дівчинку з Херсонщини.

На сторінці Ольги в російській соцмережі є багато фотографій її сина та відео із заходів на його честь, однак немає жодних згадок про дитину, яку вона хоче всиновити.

Чоловік Ольги, Олександр Дорохін, є ветераном чеченської війни й колишнім працівником ФСІН (Федеральної служби виконання покарань). Він публікує фото та відео, пов’язані з війною та заходами на честь ветеранів ФСІН.

Організація “Жена и мать героя. Крым” не публікує фото, які б підтверджували поїздки з гуманітарною метою. У соціальних мережах цієї організації вказано, що її основна мета – підтримка родин російських військових. Більшість публікацій стосуються матерів і дружин загиблих окупантів.

Тож, як зазначають журналісти, наразі незрозуміло, з якого саме місця на Херсонщині Ольга Дорохіна забрала дівчинку. Юристка Катерина Рашевська припустила, що дитина може бути з Херсонського дитячого будинку, з якого російські військові вивезли дітей у 2022 році.

За інформацією російських медіа, 50 дітей, вивезених із цього будинку, перевезли до Сімферополя, а частину з них розмістили в сім’ї.

Юристка зазначила, що якщо дівчинка не була статусною до початку вторгнення, її переміщення може кваліфікуватися як викрадення. Якщо дитина є “воєнною сиротою”, це теж указує на порушення прав. Вона також пояснила, що насильницьке переміщення дітей є злочином геноциду.

Дії Дорохіної можна розглядати як невиправдане затримування репатріації дітей, що є порушенням міжнародного гуманітарного права. Якщо дівчинку примусово перемістили до Криму, це кваліфікується як воєнний злочин. Продовження її перебування під опікою може свідчити про намір залишити дитину в родині назавжди.

Рашевська також підкреслила, що це серйозне порушення прав дитини, оскільки вона не може бути вихована в родині, де батько є службовцем ФСІН. Це порушує право дитини зберігати свою ідентичність.

Юристка також додала, що сімʼя Дорохіних намагається приховати дитину, щоб не допустити її повернення до України.

Правозахисники вже ідентифікували кілька дітей з Херсонського дитячого будинку. В Україні відомо, хто ці діти й де вони перебувають.

Раніше ZMINA писала, що окупанти розпочали масову депортацію українських дітей ще 18 лютого 2022 року, тобто за шість днів до початку повномасштабного вторгнення.

Нагадаємо, що Служба безпеки України підозрює Юлію СупрунАнну Павленко та В’ячеслава Чепрасова в примусовому переміщенні шести неповнолітніх студентів з херсонського вищого професійного училища № 2 окупованою росіянами територією України.

Слідчі кажуть, що саме Супрун 26 вересня 2022 року незаконно отримала контроль над українськими підлітками, яким було від 15 до 17 років. Серед них були троє сиріт, двоє позбавлених батьківського піклування й одна дитина, яка опинилася в складних життєвих обставинах. За участю підозрюваної дітей незаконно перевели з “Центру соціально-психологічної реабілітації” в селі Степанівка до училища.

У жовтні 2022-го, коли стало зрозуміло, що російські військові не можуть утримати Херсон, усім окупаційним керівникам навчальних закладів наказали відправляти дітей “на оздоровлення до Криму”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter