У застосунку “Дія” відображатиметься дозвіл на зброю
У застосунку “Дія” в тестовому режимі з’явилася можливість отримати цифровий дозвіл на зброю.
Про це повідомив віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Він нагадав, що ще 2022 року в “Дії” проводили опитування про володіння зброєю, щоб з’ясувати, наскільки українці зацікавлені в цьому питанні. Це опитування стало другим за популярністю серед усіх, тому уряд вирішив розпочати цифровізацію цього напряму.
У 2023 році МВС створило електронний реєстр зброї, на основі якого запустили можливість отримати дозвіл у “Дії”. Далі планується впровадження нових послуг у цій сфері.
Федоров зазначив, що раніше дозвіл був паперовим і всі записи вносили вручну, а зараз його можна миттєво сформувати в “Дії” та переглянути всю інформацію про наявну у власника зброю і статус документа. Якщо термін дії дозволу добігатиме кінця, користувач отримає push-сповіщення та зможе продовжити його онлайн через сайт МВС. Він підкреслив, що це значно спрощує процес, адже не потрібно збирати паперові документи, стояти в чергах і витрачати час на бюрократичні процедури.
За його словами, цифровий дозвіл неможливо підробити. Поліція зможе миттєво перевіряти його справжність і всі дані про власника, що допоможе контролювати законний обіг зброї.
Щоб отримати дозвіл у “Дії”, потрібно:
- оновити застосунок;
- перегорнути список документів до кінця;
- натиснути “Додати документ”;
- скористатися дозволом, якщо зброю зареєстровано в Єдиному реєстрі.
Нагадаємо, що нині, згідно із законодавством, українець може придбати мисливську гладкоствольну зброю лише після досягнення 21 року, а мисливську нарізну зброю з 25 років. Кількість одиниць, яку може придбати одна людина, не обмежена, однак власник повинен забезпечити її схоронність.
Для отримання дозволу на придбання зброї необхідно подати чимало документів, так само як для того, щоб отримати дозвіл на зберігання. Строк дії дозволу на придбання становить три місяці, а протягом десяти діб з моменту купівлі зброю необхідно зареєструвати за місцем проживання та отримати дозвіл на її зберігання і носіння.
Зброю треба зберігати в металевих скринях, сейфах, спеціально виготовлених для цього, а користуватися нею може лише власник. Іншим членам родини це заборонено.
Незадовго до початку повномасштабного російського вторгнення парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт про право на цивільну вогнепальну зброю. У МВС прогнозують, що повноцінно право на володіння такою зброєю українці можуть отримати за п’ять років після кінця війни.
Єдиної думки щодо питання легалізації зброї серед правозахисників немає: одні звертають увагу на більшу кількість домашніх убивств із вогнепальної зброї в країнах, де та легалізована, а інші пропонують закріпити право на збройний захист у Конституції України.