В суд відправили обвинувальний акт проти “військового комісара з Алушти”: організував 5 незаконних призовних кампаній

Дата: 08 Жовтня 2021
A+ A- Підписатися

Прокуратура Автономної Республіки Крим і Севастополя спрямувала в порядку спеціального попереднього розслідування до суду обвинувачення проти незаконного “військового комісара” з Алушти.

Про це інформує пресслужба відомства

Незаконний “військовий комісар Сімферопольського району і міста Алушти” Костянтин Качаров

Повідомляється, що чоловіка призначили на посаду “військового комісара Сімферопольського району і міста Алушти” 2018 року.

Громадянину Російської Федерації інкримінують порушення ч. 1 ст. 438 КК України (“порушення законів і звичаїв війни”). Його звинувачують саме у тому, що він “розробляв плани та організовував проведення п’яти призовних кампаній кримчан” у відповідних районах.

Санкція статті передбачає покарання на строк від восьми до дванадцяти років позбавлення волі.

Відповідно до даних на сторінці незаконного “уряду Республіки Крим”, з 2018 року військовим комісаром Сімферопольського району і міста Алушти є Костянтин Качаров (Kostiantin Kacharov). 

В Прокуратурі АРК також нагадали, що, починаючи з 2015 року, в Криму окупаційна влада провела 13 призовних кампаній, відправивши служити в Збройних силах Росії понад 34 тисячі кримчан.

Напередодні Кримська правозахисна група повідомляла, що лише в серпні 2021 року незаконні “суди” в Криму винесли десять вироків щодо кримчан “за ухилення від служби” в Збройних силах Росії, а загалом за місяць було заведено 14 нових кримінальних справ.

Кримські правозахисники пояснюють, що переміщення громадян України на службу до регіонів Росії порушує ст. 49 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (VI Женевська конвенція).

Прокурор Автономної Республіки Крим Ігор Поночовний раніше спростував чутки про те, що українські правоохоронці переслідують кримчан, яких Росія мобілізувала до своєї армії. Такі кримчани, за його словами, потерпілі, відповідно до українського та міжнародного кримінального законодавства. Утім, українські правоохоронці переслідуватимуть тих громадян України з Криму, які воювали проти Збройних сил України. 

Як відомо,  за російським законодавством після п’яти місяців служби кримчан можуть скерувати до будь-якого іншого місця дислокації російської армії – до Російської Федерації, на Донбас або до Сирії

Минулого року українські правоохоронці спільно з правозахисниками передали до Міжнародного кримінального суду звернення про незаконний примус кримчан до служби в російських Збройних силах. Цьогоріч прокуратура оголосила підозру “військовому комісару” Євпаторії та Сак через “примус кримчан служити в Збройних силах Росії”.

Раніше МЗС України заявило, що, призиваючи кримчан до своєї армії, Росія скоїла 12 воєнних злочинів за всі роки окупації. За даними Кримської правозахисної групи, з 2014 року Росія незаконно призвала понад 28 тисяч жителів півострова.

Правозахисники неодноразово зверталися до кримчан із закликами розповідати про факти призову, надсилаючи копії повісток, фото- й відеоматеріали на info.crimeahrg@gmail.com. Водночас вони нагадують, що українські правоохоронці не переслідують кримчан, яких Росія мобілізувала до своєї армії, та вважають їх потерпілими.

Раніше Прокуратура АРК оголосила про підозру військовим комісарам Євпаторії та СакЧорноморського та Роздольненського районів через “примус кримчан служити в Збройних силах Росії”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: