Окупанти порушили 14 нових кримінальних справ за ухилення від служби в армії Росії

Дата: 01 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

У серпні незаконні “суди” в тимчасово окупованому Криму ухвалили 10 вироків щодо кримчан “за ухилення від служби” в збройних силах Росії. Всього за місяць окупаційні слідчі на півострові порушили 14 нових кримінальних справ.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група

Кримські правозахисники вказують, що загалом станом на кінець серпня оголошено вже понад дві сотні вироків щодо таких кримчан. 

“Усього на кінець серпня КПГ зафіксувала 258 кримінальних справ за ухилення від служби в Збройних силах Росії, переданих на розгляд у “суди” Криму. У 232 з них уже оголошено вирок, ще 26 перебувають на стадії розгляду”, – мовиться в повідомленні.

У липні цього року окупаційні слідчі порушили 17 нових кримінальних справ стосовно кримчан “за ухилення від служби” в російській армії.

Кримська правозахисна група нагадує, що переміщення громадян України на службу до регіонів Росії порушує ст. 49 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (четверта женевська конвенція).

“За українським законодавством, громадяни, які мешкають зараз в окупованому Криму, навіть якщо вони змушені були брати російські паспорти, все одно громадяни України”, – пояснює голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

У лютому 2021 року Європейський парламент ухвалив резолюцію, якою засудив порушення прав людини в окупованому Росією Криму, зокрема “примусовий призов кримчан до російської армії”.

РФ вважає, що може займатися мілітаризацією в Криму, наполягаючи на законності тимчасової окупації.

“Росія – суверенна держава і на своїй території має право проводити навчання, розміщувати будь-які об’єкти, оголошувати призов до армії для своїх громадян та організовувати патріотичне виховання молоді”, – сказала представниця МЗС РФ Марія Захарова в грудні 2020 року.

Прокурор Автономної Республіки Крим Ігор Поночовний раніше спростував чутки про те, що українські правоохоронці переслідують кримчан, яких Росія мобілізувала до своєї армії. Такі кримчани, за його словами, потерпілі, відповідно до українського та міжнародного кримінального законодавства. Утім, українські правоохоронці переслідуватимуть тих громадян України з Криму, які воювали проти Збройних сил України. 

Як відомо,  за російським законодавством після п’яти місяців служби кримчан можуть скерувати до будь-якого іншого місця дислокації російської армії – до Російської Федерації, на Донбас або до Сирії

Минулого року українські правоохоронці спільно з правозахисниками передали до Міжнародного кримінального суду звернення про незаконний примус кримчан до служби в російських Збройних силах. Цьогоріч прокуратура оголосила підозру “військовому комісару” Євпаторії та Сак через “примус кримчан служити в Збройних силах Росії”.

Раніше МЗС України заявило, що, призиваючи кримчан до своєї армії, Росія скоїла 12 воєнних злочинів за всі роки окупації. За даними Кримської правозахисної групи, з 2014 року Росія незаконно призвала понад 28 тисяч жителів півострова.

Правозахисники неодноразово зверталися до кримчан із закликами розповідати про факти призову, надсилаючи копії повісток, фото- й відеоматеріали на info.crimeahrg@gmail.com. Водночас вони нагадують, що українські правоохоронці не переслідують кримчан, яких Росія мобілізувала до своєї армії, та вважають їх потерпілими.

Раніше Прокуратура АРК оголосила про підозру військовим комісарам Євпаторії та СакЧорноморського та Роздольненського районів через “примус кримчан служити в Збройних силах Росії”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: