На адресу померлого журналіста Артема Франкова прийшла повістка: у ТЦК кажуть, що такі випадки не є одиничними
Покійного головного редактора журналу “Футбол” Артема Франкова викликали повісткою до Оболонського ТЦК для звіряння облікових даних та проходження медичного огляду. У ТЦК підтвердили, що випадки помилкового надсилання повісток не є одиничними.
Про це розповіли в Київському міському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Там наголосили, що не володіють повною й достовірною інформацією стосовно осіб, які можуть бути призвані на військову службу.
“Такі випадки трапляються через те, що громадяни не оновлюють свої персональні дані вчасно безпосередньо в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Крім того, невірні дані щодо громадян можуть подавати інші державні реєстри”, – розповіли в установі.
Тож у ТЦК вчергове наголосили на вчасному та обов’язковому оновленні своїх облікових даних, а також нагадали про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку та ухилення від призову на військову службу за мобілізацією в особливий період.
Нагадаємо, що на розгляд Верховної Ради подали законопроєкт №11143 щодо вдосконалення порядку ведення військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану.
До реєстру пропонують повернути:
- відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення);
- вже не за згодою, а обов’язково – відомості про членів сім’ї призовника, військовозобов’язаного, резервіста (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, серія та номер паспорта, дата його видавання, РНОКПП і Реєстраційний номер облікової картки платника податків.) під час зарахування призовника, військовозобов’язаного, резервіста на військову службу;
- відомості про примусове виконання рішення щодо боржника (реквізити та відомості виконавчого документа);
- відомості про підозру у вчиненні кримінального правопорушення;
- відомості про батьків призовника, військовозобов’язаного, резервіста, опікунів, усиновлювачів, піклувальників, а також дітей (ПІБ);
- відомості про дату виїзду за межі України та дату повернення;
- відомості про досвід роботи за спеціальністю тощо.
Окремо законопроєкт пропонує зняти заборони на оброблення інформації, що становить державну таємницю, а також на використання хмарних ресурсів за кордоном.