У Києві діджейку не впустили до ресторану через нібито “занадто відверте вбрання”

Дата: 02 Травня 2024
A+ A- Підписатися

Діджейку Анастасію не впустили до київського ресторану Catch, бо вона нібито порушила дрес-код закладу своїм “занадто відвертим виглядом”. На дівчині був топкорсет та джинси, а у правилах закладу не зазначалося, що це заборонено. 

Про це Анастасія повідомила у коментарі “Wonderzine Україна”.

Анастасія. Фото: Wonderzine Україна

Так, історія почалася, коли Анастасія з подругами вирішила повечеряти після робочого тижня. Вона зателефонувала в ресторан, щоб зарезервувати столик, і її запитали, чи була вона раніше в цьому закладі. Коли дівчина відповіла, що ні, працівник закладу повідомив, що там діє дрес-код для жінок – треба “щоб вигляд не був зухвалим”. 

Коли Анастасія поцікавилася, що в його розумінні означало “зухвало”, то почула, що вона жінка й сама має все розуміти.

“Така відповідь мене не лише здивувала, але й обурила, тому я відповіла, що не дуже розумію, і попросила дати кілька прикладів. Чоловік сказав про короткі спідниці, і я уточнила, як ресторан визначає, що таке коротка жіноча спідниця. На що мені знову відповіли: “Ну ви ж жінка, ви маєте розуміти”, – поділилася вона.

Тоді діджейка запитала, які обмеження є для чоловіків, на що в ресторані зазначили, що чоловікам заборонено приходити в спортивних костюмах. Анастасію ця відповідь здивувала та обурила, оскільки параметри дрес-коду для жінок і чоловіків були дуже різними.

Зрештою дівчина вдягла джинси й топкорсет. Коли її з подругами підвели до столика, то чоловік, із яким вони говорили телефоном, підійшов до них і запитав, чи її звати Анастасія. Коли вона це підтвердила, той сказав, що їм відмовляють в обслуговуванні, і попросив покинути приміщення ресторану. Як зазначає Анастасія, це відбувалося посеред ресторану, на очах у відвідувачів і працівників. Ситуація, за її словами, виглядала як булінг, адже їм не відмовили при вході у заклад, а майже довели до столика, щоб потім попросити покинути приміщення.

Коли дівчина попросила покликати керівника ресторану, то почула таку саму аргументацію: вбрання було “занадто відвертим”, саме тому їй відмовляють в обслуговуванні. Водночас повз проходили чоловіки в джинсах, футболках і кросівках, до яких керівник ресторану не мав жодних зауважень. 

На табличці при вході зазначалося, що вхід у верхньому одязі та спортивних костюмах заборонений, а про жіноче вбрання нічого не йшлося. 

“Мені ніколи не відмовляли в наданні послуг через мій зовнішній вигляд. Та це не є секретом, що дискримінація через зовнішній вигляд є глибоко вкоріненою суспільною проблемою, що зачіпає незліченну кількість жінок, негативно впливаючи на їхнє особисте та професійне життя. І така форма дискримінації не тільки закріплює гендерну нерівність, але й нерідко призводить до соціальної ізольованості жінок”, – наголосила Анастасія.

Журналісти видання “Wonderzine Україна” звернулися до закладу і наразі чекають на відповідь.

Нагадаємо, що культурний центр KYIVNESS, у якому відбулася лекція про вік та прийняття себе, дорікнув ведучим заходу Наті Гресько й Каті Мотрич за те, що вони прийшли у светрах і джинсах.

За словами ведучих “Ебаут”, окрім питання інституту репутації, ця ситуація також демонструє й підсвічує проблему обʼєктивації й завищених вимог до зовнішнього вигляду саме жінок. Вони також звернули увагу на те, що спікер, який виступав в один день з ними й був також у джинсах і светрі, фідбек щодо зовнішнього вигляду не отримав. 

Після того, як випадок набув розголосу, продюсерка KYIVNESS перепросила від усієї команди. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter