Росія незаконно призвала 34 тисячі кримчан на службу до своєї армії за час окупації півострова – Прокуратура АРК

Дата: 08 Жовтня 2021
A+ A- Підписатися

Починаючи з 2015 року, в тимчасово окупованому Криму окупаційна влада провела 13 призовних кампаній, відправивши служити в Збройних силах Росії понад 34 тисячі кримчан.

Про це повідомив прокурор Автономної Республіки Крим і Севастополя Ігор Поночовний.

Він нагадав, що Прокуратура АРК встановила і повідомила про підозру у вчиненні воєнного злочину десятьом незаконним “військовим комісарам” різних районів окупованого Криму. Серед них – й так званий “військовий комісар Республіки Крим”.

“На розгляді в суді також перебуває обвинувальний акт щодо “військового комісара міста Феодосії та Кіровського району Республіки Крим”, спрямований в порядку спеціального досудового розслідування”, – повідомив Поночовний. 

Напередодні Кримська правозахисна група повідомляла, що лише в серпні 2021 року незаконні “суди” в Криму винесли десять вироків щодо кримчан “за ухилення від служби” в Збройних силах Росії, а загалом за місяць було заведено 14 нових кримінальних справ.

Кримські правозахисники пояснюють, що переміщення громадян України на службу до регіонів Росії порушує ст. 49 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (VI Женевська конвенція).

РФ вважає, що може займатися мілітаризацією в Криму, наполягаючи на законності тимчасової окупації.

“Росія – суверенна держава і на своїй території має право проводити навчання, розміщувати будь-які об’єкти, оголошувати призов до армії для своїх громадян та організовувати патріотичне виховання молоді”, – сказала представниця МЗС РФ Марія Захарова в грудні 2020 року.

Прокурор Автономної Республіки Крим Ігор Поночовний раніше спростував чутки про те, що українські правоохоронці переслідують кримчан, яких Росія мобілізувала до своєї армії. Такі кримчани, за його словами, потерпілі, відповідно до українського та міжнародного кримінального законодавства. Утім, українські правоохоронці переслідуватимуть тих громадян України з Криму, які воювали проти Збройних сил України. 

Як відомо,  за російським законодавством після п’яти місяців служби кримчан можуть скерувати до будь-якого іншого місця дислокації російської армії – до Російської Федерації, на Донбас або до Сирії

Минулого року українські правоохоронці спільно з правозахисниками передали до Міжнародного кримінального суду звернення про незаконний примус кримчан до служби в російських Збройних силах. Цьогоріч прокуратура оголосила підозру “військовому комісару” Євпаторії та Сак через “примус кримчан служити в Збройних силах Росії”.

Раніше МЗС України заявило, що, призиваючи кримчан до своєї армії, Росія скоїла 12 воєнних злочинів за всі роки окупації. За даними Кримської правозахисної групи, з 2014 року Росія незаконно призвала понад 28 тисяч жителів півострова.

Правозахисники неодноразово зверталися до кримчан із закликами розповідати про факти призову, надсилаючи копії повісток, фото- й відеоматеріали на info.crimeahrg@gmail.com. Водночас вони нагадують, що українські правоохоронці не переслідують кримчан, яких Росія мобілізувала до своєї армії, та вважають їх потерпілими.

Раніше Прокуратура АРК оголосила про підозру військовим комісарам Євпаторії та СакЧорноморського та Роздольненського районів через “примус кримчан служити в Збройних силах Росії”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: