Президент Польщі вручив державні нагороди Мустафі Джемілєву, Ільмі Умерову та Синаверу Кадирову

Дата: 21 Грудня 2023
A+ A- Підписатися

Президент Польщі Анджей Дуда нагородив високими державними відзнаками Мустафу Джемілєва, Ільмі Умерова та Синавера Кадирова.

Про це інформує Польське радіо.

Зліва направо: Синавер Кадиров, Ільмі Умеров, Анджей Дуда, Мустафа Джемілєв

Під час свого виступу Анджей Дуда наголосив, що нагороди є “вираженням шани та глибокої вдячності з боку Республіки Польща за побудову дружби між Польщею та Україною – між нашими народами та побудову простору свободи в нашій частині Європи”.

Президент Анджей Дуда вручив високі державні нагороди відомим кримським татарам  15 грудня.

За діяльність щодо дотримання прав національних меншин та підтримку рухів за незалежність у Східній та Центральній Європі нагородили Великим хрестом ордена “За заслуги перед Республікою Польща” Мустафу Джемілєва, Командорським хрестом ордена “За заслуги перед Республікою Польща” Ільмі Умерова, Офіцерським хрестом ордена “За заслуги перед Республікою Польща” Синавера Кадирова.
 
За словами президента Польщі, ці нагороди – вияв захоплення та вдячності поляків національній та культурній незламності кримських татар.
 
Він підкреслив, що під час розпаду Радянського Союзу, на межі 1980-х і 1990-х років, нагороджені почали співпрацю з польським рухом “Солідарність, що бореться”. За його словами, “тоді польських і кримськотатарських опозиціонерів об’єднували спільні цілі: боротьба з комунізмом, за незалежність, гідність і власну ідентичність”.
 
Анджей Дуда зазначив, що нагороджені є нащадками родин, депортованих сталінським режимом з Кримського півострова, які багато років “боролися за повернення на свою історичну батьківщину, на батьківщину своїх предків”.
 
Він додав, що коли Україна відновила незалежність, вони повернулися на Кримський півострів і зайнялися політичною діяльністю, дбаючи про те, щоб голос кримськотатарського народу був почутий.
 

Після незаконної анексії Криму Росією у 2014 році вони виступили проти влади окупантів і були змушені знову залишити батьківщину. Наші народи знову об’єднала спільна мета – підтримка України в боротьбі з російським загарбником.

Анджей Дуда

Як відомо, Російська Федерація використовує український Крим як військовий плацдарм для своєї військової агресії з Півдня України, обстрілюючи українські міста з Криму. 

Українське керівництво неодноразово закликало громадян Росії, які незаконно оселилися в тимчасово окупованому Криму, покинути півострів, допоки є така можливість, а для громадян України на півострові оприлюднили детальну інструкцію, що робити цивільним під час бойових дій у Криму та деокупації півострова. 

Читайте також: Зеленський переконаний у квітучому майбутньому Криму після його деокупації

24 лютого 2023 року президент Володимир Зеленський заявив, що країна готується до деокупації Криму. Раніше Зеленський закликав громадян у тимчасово окупованому Криму триматися якомога далі від російських військових об’єктів та надавати українським спецслужбам усю відому інформацію про окупантів, щоб звільнення Криму відбулося швидше.

На другому парламентському саміті Кримської платформи Чехія закликала світ підтримувати Україну у звільненні її тимчасово окупованих територій. 

Українська влада наголошує, що Україна самостійно визначає свій шлях і що торгівля українським Кримом неможлива та неприпустима, адже Кримський півострів – це інтегральна частина України. Україна також наголошує, що без деокупації Криму неможлива безпека в Чорноморському регіоні. 

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що колаборанти та зрадники в тимчасово окупованому Криму можуть пом’якшити судовий вирок, надавши цінну інформацію Силам оборони України про російські військові об’єкти та техніку на території півострова.

Відомо, що українські міністерства та державні органи активно працюють над формуванням кадрового резерву для роботи після деокупації Кримського півострова.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter