Десятьом незаконним “суддям” із Криму загрожує до 15 років в’язниці за колабораціонізм – прокуратура АРК

Дата: 24 Травня 2024
A+ A- Підписатися

Прокуратура Автономної Республіки Крим та Севастополя заочно повідомила про підозру десятьом “суддям” незаконних “судів” в тимчасово окупованому Криму в колабораційній діяльності.

Про це інформує пресслужба Прокуратури Автономної Республіки Крим.

За даними українського слідства, у 2022–2024 роках громадяни України добровільно обійняли посади “суддів” у російських судових органах тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим. Мова йде про незаконні “Верховний Суд Республіки Крим”, “Ялтинський міський суд”, “Арбітражний суд Севастополя”, “Київський районний суд Сімферополя”, “Центральний районний суд” та “суди” у Бахчисарайському, Сакському, Ленінському районах.

“На своїх посадах підозрювані здійснювали правосуддя від імені та на користь держави-агресора і сприяли функціонуванню системи окупаційних судових органів на півострові”, – мовиться у повідомленні прокуратури АРК.

Їхні дії кваліфіковані як колабораційна діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі.

У повідомленні прокуратури не називають імен та прізвищ підозрюваних, проте чиновник, який не був уповноважений розмовляти з медіа і захотів залишитися анонімним, повідомив “Крим.Реалії”, що йдеться про Олену Єсіну (Yesina Olena, Esina Elena), Юлію Теслу (Tesla Yuliia, Tesla Yuliya), Наталю Степанову (Stepanova Natalia, Stepanova Natalya), Олександра Вороного (Voronyi Oleksandr, Voronoy Aleksandr), Кирила Чинова (Chynov Kyrylo, Chinov Kirill), Олену Бекенштейн (Bekenshteyn Olena, Bekenshteyn Elena), Людмилу Сологуб (Solohub Liudmyla, Sologub Lyudmila), Ігоря Солодченка (Solodchenko Ihor, Solodchenko Igor), Ксенію Мамонову (Mamonova Kseniia, Mamonova Kseniya) та Олесю Бабарик (Babaryk Olesia, Babarik Olesya).

Як відомо, Російська Федерація використовує український Крим як військовий плацдарм для своєї військової агресії з Півдня України, обстрілюючи українські міста з Криму. 

Українське керівництво неодноразово закликало громадян Росії, які незаконно оселилися в тимчасово окупованому Криму, покинути півострів, допоки є така можливість, а для громадян України на півострові оприлюднили детальну інструкцію, що робити цивільним під час бойових дій у Криму та деокупації півострова. 

Читайте також: Зеленський переконаний у квітучому майбутньому Криму після його деокупації

24 лютого 2023 року президент Володимир Зеленський заявив, що країна готується до деокупації Криму. Раніше Зеленський закликав громадян у тимчасово окупованому Криму триматися якомога далі від російських військових об’єктів та надавати українським спецслужбам усю відому інформацію про окупантів, щоб звільнення Криму відбулося швидше.

На другому парламентському саміті Кримської платформи Чехія закликала світ підтримувати Україну у звільненні її тимчасово окупованих територій. 

Українська влада наголошує, що Україна самостійно визначає свій шлях і що торгівля українським Кримом неможлива та неприпустима, адже Кримський півострів – це інтегральна частина України. Україна також наголошує, що без деокупації Криму неможлива безпека в Чорноморському регіоні. 

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що колаборанти та зрадники в тимчасово окупованому Криму можуть пом’якшити судовий вирок, надавши цінну інформацію Силам оборони України про російські військові об’єкти та техніку на території півострова.

Відомо, що українські міністерства та державні органи активно працюють над формуванням кадрового резерву для роботи після деокупації Кримського півострова. Раніше Меджліс оприлюднив алгоритм дій, як податися до кадрового резерву для роботи на деокупованих територіях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter