В Україні суд відхилив апеляцію на вирок екссудді з Криму про держзраду – Прокуратура АРК

Дата: 31 Січня 2024
A+ A- Підписатися

Київський апеляційний суд залишив без змін вирок першої судової інстанції щодо екссудді Апеляційного суду Автономної Республіки Крим Ірини Берещанської (Bereshchanskaia Irina Ivanovna, Bereshchanska Iryna Ivanivna), яку засудили до 13 років за державну зраду.

Про це інформує Прокуратура Автономної Республіки Крим і Севастополя.

“Прокурори довели, що у 2014 році суддя прийняла пропозицію ворога обійняти посаду заступника голови “Євпаторійського міського суду РК РФ”, – мовиться в повідомленні.

Як повідомляє громадський мовник “Суспільне”, йдеться про Ірину Берещанську. Вона “брала безпосередню участь у формуванні та організації роботи окупаційних судів, сприяючи таким чином окупації півострова”, повідомляла у 2022 році прокуратура автономії.

Раніше стало відомо, що Прокуратура Автономної Республіки Крим і Севастополя підозрює 155 мешканців Криму в колабораціоністській діяльності.

Нагадаємо, у Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів правозахисники представили імена причетних до переслідування та тиску на незалежних журналістів у тимчасово окупованому Криму. До списку також увійшов засуджений за злочин Цикуренко. 

Правозахисники передали інформацію та докази щодо всіх злочинців до державних органів для відкриття кримінальних проваджень і накладення санкцій. Також ці списки передадуть представникам країн Європейського Союзу та США для занесення цих осіб до санкційних списків на міжнародному рівні.

Крім того, кримські правозахисники закликали міжнародних партнерів України розробити такі міжнародні документи, які б містили відшкодування Росією заподіяного збитку з моменту її військової операції із захоплення Кримського півострова в лютому 2014 року. 

Раніше в Прокуратурі АРК повідомили, що з початку окупації Криму українські правоохоронці розслідували 585 кримінальних проваджень щодо 708 злочинів за скоєння державної зради.

Як відомо, Російська Федерація використовує український Крим як військовий плацдарм для своєї військової агресії з Півдня України, обстрілюючи українські міста з Криму. 

Українське керівництво неодноразово закликало громадян Росії, які незаконно оселилися в тимчасово окупованому Криму, покинути півострів, допоки є така можливість, а для громадян України на півострові оприлюднили детальну інструкцію, що робити цивільним під час бойових дій у Криму та деокупації півострова. 

Читайте також: Зеленський переконаний у квітучому майбутньому Криму після його деокупації

24 лютого 2023 року президент Володимир Зеленський заявив, що країна готується до деокупації Криму. Раніше Зеленський закликав громадян у тимчасово окупованому Криму триматися якомога далі від російських військових об’єктів та надавати українським спецслужбам усю відому інформацію про окупантів, щоб звільнення Криму відбулося швидше.

На другому парламентському саміті Кримської платформи Чехія закликала світ підтримувати Україну у звільненні її тимчасово окупованих територій. 

Українська влада наголошує, що Україна самостійно визначає свій шлях і що торгівля українським Кримом неможлива та неприпустима, адже Кримський півострів – це інтегральна частина України. Україна також наголошує, що без деокупації Криму неможлива безпека в Чорноморському регіоні. 

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що колаборанти та зрадники в тимчасово окупованому Криму можуть пом’якшити судовий вирок, надавши цінну інформацію Силам оборони України про російські військові об’єкти та техніку на території півострова.

Відомо, що українські міністерства та державні органи активно працюють над формуванням кадрового резерву для роботи після деокупації Кримського півострова. Раніше Меджліс оприлюднив алгоритм дій, як податися до кадрового резерву для роботи на деокупованих територіях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter