У Криму – щонайменше чотири нові кримінальні справи та 10 вироків за ухилення від служби в окупаційній армії

Дата: 11 Листопада 2021
A+ A- Підписатися

У жовтні Кримська правозахисна група (КПГ) зафіксувала чотири нові кримінальні справи стосовно мешканців Криму за ухилення від служби в Збройних силах Росії.

Про це повідомляє правозахисна організація на своїй сторінціКримські правозахисники зафіксували й 10 нових вироків, ухвалених за ст. 328 КК Росії.

На кінець жовтня за весь період окупації КПГ зафіксувала 271 кримінальну справу за ухилення від служби в Збройних силах РФ, що окупаційні слідчі передали на розгляд до незаконних “судів” у Криму.

“За 259 з них уже винесено вирок, ще 12 перебувають на стадії розгляду”, – йдеться в повідомленні.

Раніше КПГ повідомляла, що в серпні “суди” на півострові ухвалили 10 вироків стосовно кримчан “за ухилення від служби” в збройних силах країни-окупанта, а загалом за місяць було заведено 14 нових кримінальних справ.

Кримська правозахисна група нагадує, що переміщення громадян України на службу до регіонів Росії порушує ст. 49 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четверта Женевська конвенція).

“За українським законодавством громадяни, які мешкають зараз в окупованому Криму, навіть якщо вони змушені були брати російські паспорти, все одно громадяни України”, – пояснює голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

У лютому 2021 року Європейський парламент ухвалив резолюцію, якою засудив порушення прав людини в окупованому Росією Криму, зокрема “примусовий призов кримчан до російської армії”.

РФ вважає, що може займатися мілітаризацією в Криму, наполягаючи на законності тимчасової окупації.

“Росія – суверенна держава і на своїй території має право проводити навчання, розміщувати будь-які об’єкти, оголошувати призов до армії для своїх громадян та організовувати патріотичне виховання молоді”, – сказала представниця МЗС РФ Марія Захарова в грудні 2020 року.

Прокурор Автономної Республіки Крим Ігор Поночовний раніше спростував чутки про те, що українські правоохоронці переслідують кримчан, яких Росія мобілізувала до своєї армії. Такі кримчани, за його словами, потерпілі, відповідно до українського та міжнародного кримінального законодавства. Утім, українські правоохоронці переслідуватимуть тих громадян України з Криму, які воювали проти Збройних сил України. 

Як відомо,  за російським законодавством після п’яти місяців служби кримчан можуть скерувати до будь-якого іншого місця дислокації російської армії – до Російської Федерації, на Донбас або до Сирії

Минулого року українські правоохоронці спільно з правозахисниками передали до Міжнародного кримінального суду звернення про незаконний примус кримчан до служби в російських Збройних силах. Цьогоріч прокуратура оголосила підозру “військовому комісару” Євпаторії та Сак через “примус кримчан служити в Збройних силах Росії”.

Раніше МЗС України заявило, що, призиваючи кримчан до своєї армії, Росія скоїла 12 воєнних злочинів за всі роки окупації. За даними Кримської правозахисної групи, з 2014 року Росія незаконно призвала понад 28 тисяч жителів півострова.

Правозахисники неодноразово зверталися до кримчан із закликами розповідати про факти призову, надсилаючи копії повісток, фото- й відеоматеріали на info.crimeahrg@gmail.com. Водночас вони нагадують, що українські правоохоронці не переслідують кримчан, яких Росія мобілізувала до своєї армії, та вважають їх потерпілими.

Раніше Прокуратура АРК оголосила про підозру військовим комісарам Євпаторії та СакЧорноморського та Роздольненського районів через “примус кримчан служити в Збройних силах Росії”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: