Україна очікує від Китаю впливу на Москву, щоб змусити її припинити свою неспровоковану війну

Дата: 20 Липня 2022
A+ A- Підписатися

У Міністерстві закордонних справ заявили, що очікують від Пекіна використання свого впливу на Москву, щоб змусити її припинити війну проти України.

Про це в коментарі Радіо Свобода заявив речник МЗС України Олег Ніколенко.

МЗС України

Він висловив сподівання, що Китай як відповідальний член міжнародної спільноти, який послідовно обстоює принципи миру та поваги до міжнародного права, не політизуватиме питання агресії Росії проти України.

“Важливо дивитися правді в очі: міжнародна спільнота була змушена запровадити санкції проти РФ, аби позбавити її можливостей подальшого ведення війни та притягнути до відповідальності за скоєні злочини. Розраховуємо, що Китай як відповідальний член міжнародної спільноти, який послідовно обстоює принципи миру та поваги до міжнародного права, не буде політизувати питання агресії Росії проти України. Очікуємо, що натомість Пекін використає свій вплив на Москву, аби змусити її припинити війну та повернутися до поваги Статуту ООН та міжнародного права, основоположними принципами якого є незастосування сили та повага до суверенітету і територіальної цілісності іноземних держав”, – сказав Ніколенко

У зовнішньополітичному відомстві України наголосили, що “відповідальність за збройну агресію проти України несе лише Російська Федерація, яка в 2014 році окупувала Крим і частину Донбасу, а в лютому 2022 року розпочала нічим не спровоковану масштабну війну”.

Ця заява з’явилася після того, як посольство Китаю в США 19 липня оприлюднило заяву зовнішньополітичного відомства про те, що США буцімто винні в “кризі в Україні” і “повинні глибоко задуматися про свої помилкові дії, тиск та роздмухування вогню в українському питанні”.

Як повідомляє Reuters із посиланням на дані ринку за червень, Росія другий місяць поспіль лишається основним постачальником нафти до Китаю, оскільки китайські покупці віддали перевагу дешевшим постачанням, скоротивши дорожчі постачання із Саудівської Аравії.

Резервуари з нафтою та газом на нафтовому складі в порту в Чжухаї, Китай, 22 жовтня 2018 року

Згідно з даними головного митного управління Китаю, імпорт російської нафти становив 7,29 млн тонн у червні, що майже на 10% більше, ніж рік тому. Це на понад 2 млн тонн більше, ніж Китай отримав від Саудівської Аравії – свого традиційного основного постачальника.

Напередодні повідомлялося, що Росія отримала 24 мільярди доларів від продажу енергоресурсів Китаю та Індії за три місяці від початку повномасштабної війни в Україні.

Нагадаємо, Російська Федерація під час повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію Сходом України і планує повне знищення України.

Із 24 лютого до 15 червня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 4 452 випадки загибелі та 5 531 випадок поранень цивільного населення України після повномасштабного російського вторгнення. Серед загиблих – 1 712 чоловіків, 1 144 жінки, 107 дівчаток та 106 хлопчиків, а також 67 дітей та 1 316 дорослих, стать яких поки що невідома. Крім того, поранені 1 130 чоловіків, 785 жінок, 124 дівчинки, 163 хлопчики, а також 172 дитини та 3 157 дорослих, стать яких невідома. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

Руйнування Тростянецької шоколадної фабрики “Україна” в м. Тростянець Сумської області

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.

За даними президента України Володимира Зеленського, з початку повномасштабного вторгнення Росія незаконно депортувала 2 млн громадян України до різних регіонів своєї території.
 
Після обстрілів, зокрема, Сергіївки на ОдещиніКременчука на ПолтавщиніЧасового Яру, неодноразових застосувань касетних боєприпасів у житлових районах Харкова, бомб, що розлітаються на сотні уламків, спричиняючи смерть та каліцтва цивільних влада України закликає визнати Росію державою-терористом та виключити з Радбезу ООН.
 
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що, навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
 
За перші 100 днів неспровокованого повномасштабного вторгнення в Україну Росія заробила на експорті палива 93 мільярди євро. Основний покупець – країни Європейського Союзу.
 
Напередодні президент України Володимир Зеленський назвав неприйнятним таке тривале обговорення шостого пакета санкцій – у понад 50 днів. Голова МЗС України Дмитро Кулеба закликав країни ухвалити сьомий пакет санкцій, вказавши, що немає жодних раціональних пояснень для зволікання щодо ухвалення сьомого пакета.
 
Українська влада закликає своїх громадян бути агентами змін, використовувати свої контакти з іноземними громадянами, переконувати їх у підтримці України та важливості проукраїнської політики у відповідь на неспровоковану війну Росії. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter