За три місяці війни Китай та Індія купили у Росії енергоресурсів на 24 мільярди доларів

Дата: 07 Липня 2022
A+ A- Підписатися

Росія отримала 24 мільярди доларів від продажу енергоресурсів Китаю та Індії за три місяці від початку повномасштабної війни в Україні.

Про це пише Bloomberg з посиланням на митні дані.

Китай витратив 18,9 млрд доларів на російську нафту, газ і вугілля за три місяці до кінця травня, що майже вдвічі більше ніж роком раніше.

Індія заплатила 5,1 млрд доларів за той же період, що більш ніж уп’ятеро перевищує вартість закуплених у Росії енергоносіїв рік тому.

Зазначається, що це на 13 млрд доларів більше від доходу Росії від поставок азійським гігантам у порівнянні з тими ж місяцями 2021 року.

За даними Bloomberg, окрім значного зростання закупівель нафти та вугілля, з початку великої війни в Україні Індія також імпортувала три партії російського зрідженого природного газу у порівнянні з однією партією ЗПГ за той же період минулого року.

Агентство пише, західні санкції проти Росії призвели до стрімкого зростання цін на джерела енергії та підстьобнули інфляцію, яка загрожує рецесією у великих економіках світу.

Водночас агентство Reuters оприлюднило спільну заяву очільника британського MI5  та американського ФБР, у якій вони попередили про зростаючу довгострокову загрозу Китаю для інтересів Британії та США.

Генеральний директор MI5 Кен МакКаллум сказав, що його служба вже більш ніж подвоїла раніше обмежені зусилля по боротьбі з діяльністю Китаю, яка викликає стурбованість. За його словами, служба проводить в сім разів більше розслідувань, ніж у 2018 році.

Директор ФБР Крістофер Рей зі свого боку заявив, що китайський уряд становить “найбільшу довгострокову загрозу” економічній та національній безпеці Британії, США та їхнім союзникам у Європі та інших країнах.

“Китайський уряд намагається змінити світ, втручаючись у нашу політику (і, повинен додати, у політику наших союзників)”, — сказав Рей.

Нагадаємо, Російська Федерація під час повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію Сходом України і планує повне знищення України.

Із 24 лютого до 4 липня Управління Верховного комісара ООН з прав людини підтвердило 4 889 випадків загибелі і 6 263 випадки поранення цивільних осіб. Лише в червні загинула 361 цивільна особа, а 1 029 – отримали поранення.

Із цієї кількості 51 загиблий та 206 поранених у 18 населених пунктах Луганської та Донецької областей, які перебувають під контролем збройних сил Російської Федерації та пов’язаних з нею незаконних озброєних груп.

310 загиблих та 823 поранених у 162 населених пунктах в областях або частинах областей, які перебували під контролем українського уряду на момент, коли сталися випадки загибелі або поранення цивільних осіб.

 В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.

У “Крим SOS” повідомляють, що з початку повномасштабного вторгнення в РФ опинилися понад 1,2 мільйона людей, щонайменше 200 тисяч з яких – діти. До цієї статистики входять як ті, яких окупаційні військові примусово депортували, так і ті, хто змушений був виїхати з безпекових міркувань.
 
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що, навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
 
За перші 100 днів неспровокованого повномасштабного вторгнення в Україну Росія заробила на експорті палива 93 мільярди євро. Основний покупець – країни Європейського Союзу.
 
Напередодні президент України Володимир Зеленський назвав неприйнятним таке тривале обговорення шостого пакета санкцій – у понад 50 днів. Голова МЗС України Дмитро Кулеба закликав країни ухвалити сьомий пакет санкцій, вказавши, що немає жодних раціональних пояснень для зволікання щодо ухвалення сьомого пакета. 
 
Українська влада закликає своїх громадян бути агентами змін, використовувати свої контакти з іноземними громадянами, переконувати їх у підтримці України та важливості проукраїнської політики у відповідь на неспроваковану війну Росії. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter