З початку масштабної війни проти України Росія отримала 93 млрд євро від продажу енергоносіїв: як купували країни?

Дата: 13 Червня 2022
A+ A- Підписатися

За перші 100 днів неспровокованого повномасштабного вторгнення в Україну Росія заробила на експорті палива 93 мільярди євро. Основний покупець – країни Європейського Союзу.

Про це пише у своєму звіті зареєстрований у Фінляндії Центр із вивчення енергетики й чистого повітря (CREA), передає “Крим.Реалії“.

Нафтовий термінал російської компанії “Транснефть”

На ЄС припав 61% російського експорту енергоносіїв, що становило 57 мільярдів євро. Основні країни-споживачі – Німеччина (понад 12 мільярдів євро) й Італія (понад 7 мільярдів). Напередодні посол України в Берліні Андрій Мельник назвав божевіллям об’єми імпорту Німеччини з Росії.

Головний імпортер російських нафти та газу поза Євросоюзом – Китай (12,6 мільярда євро).

“Дохід Росії становить приблизно 46 млрд євро від продажу сирої нафти, 24 млрд євро – трубопровідного газу, 13 млрд євро – нафтопродуктів, 5,1 млрд євро – зрідженого природного газу, 4,8 млрд євро – вугілля”, – йдеться в дослідженні.

У звіті CREA йдеться, що обсяги експорту російських енергоносіїв знизилися в травні на 15% у порівнянні з показниками до масштабної війни, але збільшення попиту на викопне паливо принесло Росії “несподіваний прибуток”: експортна вартість російських енергоносіїв на 60% вища, ніж минулого року.

В організації наголошують, що Польща і США завдали найбільшого удару по доходах Росії, а Литва, Фінляндія й Естонія досягли різкого відсоткового скорочення на понад 50%.

“Індія, Китай, Об’єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія, Франція та Бельгія збільшили імпорт. Індія стала значним імпортером російської сирої нафти, купуючи 18% експорту країни. Значна частина сирої нафти реекспортується у вигляді нафтопродуктів, у тому числі до США та Європи, що є важливою лазівкою, яку потрібно прикрити”, – наголошують автори звіту.

 

3 червня Рада ЄС офіційно затвердила шостий пакет санкцій у зв’язку з російським вторгненням в Україну. Країни ЄС ухвалили рішення відмовитися від імпорту російської нафти протягом шести місяців і від імпорту нафтопродуктів протягом восьми місяців.

Виняток передбачено для імпорту сирої нафти трубопроводом до країн ЄС, які через своє географічне положення перебувають в особливій залежності від постачань з Росії: йдеться про Угорщину, Словаччину, Чехію.

Ембарго на російську нафту раніше запровадили США і Велика Британія.

Як відомо, Російська Федерація під час повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

Нагадаємо, з 24 лютого до 26 травня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 8 766 випадків загибелі або поранення цивільних осіб у контексті збройного нападу Росії на Україну. З цієї кількості 4 031 загиблий, з них 261 дитина. 4 735 отримали поранення, з яких 406 дітей, переважно внаслідок обстрілів і авіаударів. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

Протест у Бельгії проти закупівель російської нафти Протест у Бельгії проти закупівель російської нафти

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. Згідно з оцінкою Міжнародної організації з міграції ООН (МОМ), ще 7,7 мільйона громадян України вважаються внутрішньо переміщеними особами, тобто вони залишилися в країні, але були змушені виїхати з власного будинку.

У “Крим SOS” повідомляють, що з початку повномасштабного вторгнення в РФ опинилися понад 1,2 мільйона людей, щонайменше 200 тисяч з яких – діти. До цієї статистики входять як ті, яких окупаційні військові примусово депортували, так і ті, хто змушений був виїхати з безпекових міркувань.
 
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
 
Напередодні президент України Володимир Зеленський назвав неприйнятним таке тривале обговорення шостого пакета санкцій – у понад 50 днів. Голова МЗС України Дмитро Кулеба закликав країни ухвалити сьомий пакет санкцій, вказавши, що немає жодних раціональних пояснень для зволікання ухвалення сьомого пакета. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter