Справу координатора тітушок Крисіна повернули в апеляцію: він може вийти на волю через строк давності
Верховний суд 11 липня вирішив повернути на новий розгляд до Київського апеляційного суду справу координатора тітушок Юрія Крисіна про викрадення і катування перехожого Владислава Іваненка в січні 2014 року, якого він та його підручні вважали майданівцем.
Про це повідомив адвокат сімей Небесної сотні Павло Дикань на своїй сторінці у фейсбуку.
За словами адвоката, це рішення створює передумови для звільнення Крисіна від відповідальності за скоєний злочин через спливання строків давності. У січні 2024 року минає десять років з дати злочину, який закидають Крисіну.
“Зважаючи на те що Київський апеляційний суд зазвичай не дуже поспішає з розглядом справ, а захист Крисіна тим більше в цьому не зацікавлений і, скоріш за все, буде затягувати розгляд справи, Крисін у січні 2024 року може вийти на волю”, – додав Дикань.
Раніше координатор тітушок Крисін програв апеляцію в цій справі.
Нагадаємо, суд визнав доведеною провину Крисіна в підбурюванні до тортур, пособництві в заподіянні фізичних і моральних страждань Владиславу Іваненку. У січні 2014-го тітушки помилково ідентифікували його як протестувальника біля метро “Почайна” та вивезли в ліс, де катували й вимагали розповісти про те, хто фінансує Євромайдан. На його користь із Крисіна також стягнуть 500 тисяч гривень.
У межах справи Крисіна також звинувачували в скоєнні групового хуліганства, перешкоджанні організації або проведенню мітингів, підбурюванні та пособництві у викраденні людей. Проте влітку 2021 року його звільнили від кримінальної відповідальності за цими статтями через спливання строків давності.
Ще в грудні 2017-го Крисіна визнали винним у хуліганстві в справі щодо вбивства журналіста газети “Вести” В’ячеслава Веремія. Його вбили в Києві вночі 19 лютого 2014 року. Тоді він разом з колегою на таксі повертався після роботи на Майдані. Тітушки з бейсбольними битками й зброєю, в касках, камуфляжі та чорних масках напали на чоловіків на розі вулиць Володимирської та Великої Житомирської. Один з нападників вистрілив у живіт журналісту. Веремій помер у лікарні швидкої допомоги.
2017-го Шевченківський райсуд засудив Крисіна до чотирьох років позбавлення волі умовно, тобто звільнив від покарання з випробувальним терміном у два роки. Прокуратура та потерпілі подали апеляцію на це рішення, а тому згодом чоловік отримав п’ять років реального строку. Згодом ВРП звільнила суддю, який дав умовний термін.
У квітні 2021-го Крисін отримав нову підозру за тероризування в’язнів колонії в Торецьку. За даними слідства, Крисін, він же “кримінальний авторитет” на прізвисько Шкаф, разом із двома “смотрящими” організував протиправні дії у виправній установі.