Рятувальники кажуть, що автівку журналістів “Схем” підпалили

Дата: 17 Серпня 2020
A+ A- Підписатися

Причиною займання автівки журналістського проєкту “Схеми” не могли бути коротке замикання чи необережне поводження з вогнем, а трапилося “занесення стороннього джерела запалювання”.

Такого висновку дійшли в Державній службі з надзвичайних ситуацій, звіт якої цитує “Радіо Свобода”.

За словами експерта, пожежа виникла безпосередньо в районі переднього лівого крила й поширилася на моторний відсік авто, а свідчення очевидців та докази вказують на те, що пожежа виникла внаслідок занесення стороннього джерела запалювання.

“Оскільки енергетична мережа автомобіля не проходить у місці, де виникло горіння, власник залишив автомобіль замкненим – то такі можливі причини виникнення пожежі, як коротке замкнення електричної мережі та необережне поводження з вогнем, не розглядаються”, – йдеться в документі. 

Нагадаємо, що вночі 17 серпня невідомі підпалили авто програми журналістських розслідувань “Схеми”. Підпал стався біля будинку водія знімальної групи. Журналісти пов’язують підпал зі своєю професійною діяльністю. Розслідувач Михайло Ткач розповів, що останній матеріал, який знімали за допомогою спаленого авто, стосувався того, як транспорт перших осіб держави порушує ПДР. Водночас під час підготовки матеріалу він помітив стеження. 

Незадовго до підпалу Ткач написав на своїй сторінці у фейсбуку пост про те, що знайшов у себе вдома ознаки прослуховування. Журналіст виявив у стелі отвір завдовжки щонайменше 60 см, який просвердлили з горища і до якого є доступ з інших під’їздів. На місце події приїхали поліцейські, однак, як повідомили колеги Ткача, їх довелося буквально вмовляти подивитися шар підозрілого покриття, під яким був отвір. Також правоохоронці приїхали на виклик без спеціальних засобів. 

Згодом розслідувач подав скаргу до прокуратури на бездіяльність слідчих поліції, які ведуть кримінальне провадження. На цей інцидент уже відреагували в Раді Європи. У спеціальній платформі для захисту журналістики та безпеки журналістів вважають, що тиск на Ткача становить загрозу свободі слова в Україні.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter