Росіяни використовують свої розвідувальні безпілотники для скидання гранат
Російські військові почали використовувати розвідувальні безпілотники “Орлан-10” для скидання осколкових гранат.
Про це розповів генерал-лейтенант ЗСУ, заступник командувача Сухопутних військ Олександр Павлюк.
“Орлан-10” росіяни створювали для ведення спостережень за протяжними та локальними об’єктами у важкодоступній місцевості.
Безпілотник, згідно з даними розробників, має досить велику дальність та тривалість польоту: до 600 кілометрів та до 16 годин. В Україні такі апарати знаходили раніше, наприклад, торік у жовтні у лісі на Київщині поліцейські знайшли один “Орлан”.
За словами Павлюка, безпілотник із двома підвісами осколкових гранат українські захисники нещодавно збили на одному з напрямків.
“Ворог намагається використовувати свої розвідувальні БПЛА для ураження наземних цілей шляхом скиду осколкових боєприпасів. Не виключено, що цілями для ворога можуть бути цивільні об‘єкти”, – каже генерал-лейтенант.
Для того, аби створювати нові безпілотники “Орлан”, Росія закуповує в обхід санкцій західні комплектуючі. В “Орлані” використовують компоненти від американських Altera і Xilinx, Texas Instruments, Microchip Technology, Analog Devices, Linear Technology, європейських STMicroelectronics, NXP Semiconductors, а також японських Renesas Electronics та Saito Seisakusho.
Нагадаємо, що для атак по Україні росіяни використовують не тільки дрони та ракети власного виробництва, але й іранські безпілотники-камікадзе.
Внаслідок щонайменше 30 тисяч атак, які нанесли росіяни від 24 лютого різними типами озброєння, в Україні не лишилося жодної вцілілої теплової або гідроелектростанції. Мільйони українців через це щодня відчувають гостру нестачу електроенергії.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.