Окупаційного комісара з Луганщини Сергія Вязового підозрюють у примусовій мобілізації цивільних

Дата: 14 Січня 2025
A+ A- Підписатися

Заочно про підозру повідомили так званому військкому міста Ровеньки окупованої Луганської області Сергію Вязовому, який організував мобілізацію цивільних до лав незаконних збройних формувань “ЛНР”. 

Про це повідомляє ZMINA з посиланням на сайт Офісу генпрокурора.

Скриншот репортажу телеканалу з окупованої Луганщини, участь у якому брав підозрюваний

Вязовому інкримінують жорстоке поводження з цивільним населенням вчиненим групою осіб за попередньою змовою.

До 2014 року чоловік був заступником директора шахти “Комсомольська” ДП “Антрацит”, а згодом доєднався до російських бойовиків у регіоні. 

Слідство встановило, що Вязовий з кінця листопада 2014-го та до початку вересня 2022-го обіймав посаду “начальника відділу військового комісаріату ЛНР” в Ровеньках, що входив до складу “народної міліції”. 

Вязовий займався примусовою мобілізацією цивільних до незаконних збройних формувань, безпосередньо наказував підлеглим ставити цивільних на військовий облік, проводити збори, а також переслідувати тих, хто відмовляється брати до рук зрою.  

Будівля військкомату в місті Ровеньки. Фото: miiira.com

У результаті чоловіків від 18 до 55 років в Ровеньках і навколишніх селах примушували воювати проти ЗСУ, зокрема змушували атакувати позиції в так званих м’ясних штурмах. Частині з них вдалося вижити, бо вони потрапили в полон. 

Примусова мобілізація в Ровеньках спровокувала протести жінок, про що розповідала ZMINA. Мітинги були непоодинокі та відбувалися навіть в обласному центрі окупованої Луганщини. Спершу окупаційні посадовці розмовляли з тими, хто виходив на пікети, а невдовзі жінок почали затримувати. 

За примусову мобілізацію цивільних на Луганщині раніше підозру отримував ватажок російських терористів у регіоні Леонід Пасічник.

Нагадаємо, що достеменно не відомо, скількох українців примусово мобілізувала Росія в окупації, але українські посадовці раніше казали про те, що лише на Луганщині під неї потрапило понад половину чоловіків. Для цього в регіоні окупанти вдавалися до різних схем, наприклад оголошували вакансії, не пов’язані з армією, та забирали тих, хто відгукнувся.

Також, за словами одного з полонених, влаштовували витікання газу в будинках, щоб ловити чоловіків, які вийдуть на вулицю. 

На примусовій мобілізації в окупації побудували “бізнес”. На Луганщині ціна за відкуп від призову дорівнювала 15 тисяч доларів, на Донеччині – від тисячі до двох тисяч доларів. 

Чоловіки, які не мають змоги виїхати з окупації, змушені ховатися. Своєю історією такого досвіду ділився зі ZMINA 21-річний Кирило, який місяць жив у повній ізоляції у квартирі в Донецьку, про яку знала лише його мама. 

Примусова мобілізація на захоплених РФ територіях є порушенням статті 51 Женевської конвенції. Якщо ви мешкаєте на окупованих територіях, то ознайомтеся з інструкцією про те, що робити, якщо вас насильно призивають на війну. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter