До різних термінів за держзраду засудили 14 колишніх українських суддів із Криму – Прокуратура АРК

Дата: 09 Січня 2024
A+ A- Підписатися

Українські суди заочно засудили 14 колишніх українських суддів з тимчасово окупованого Криму до різних термінів за державну зраду.

Про це інформує Прокуратура Автономної Республіки Крим і Севастополя.

Зокрема, засуджено так званих “суддів” створених РФ незаконних “Верховного суду Республіки Крим”, “арбітражного суду Севастополя”, Бахчисарайського, Сімферопольського, Роздольненського, Джанкойського і Ленінського районних “судів”, “Керченського міського суду Криму” та “Залізничного районного суду Сімферополя”.

“До прикладу, одна із засуджених, колишня суддя Роздольненського районного суду АР Крим, на новій посаді ухвалила незаконний вирок щодо українського активіста Володимира Балуха. Ще один засуджений за час своєї незаконної діяльності з 2014 по 2016 роки від імені РФ прийняв рішення щонайменше в 1 121 судовій справі”, – сказано в повідомленні.

Екссуддів визнали винними в державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України). Один з них отримав 15 років, ще дев’ять – 12 років, і ще чотири “судді” дістали по 13 років позбавлення волі.

У повідомленні прокуратури не називають імен та прізвищ засуджених, однак посадовець, який не був уповноважений розмовляти з медіа і захотів залишитись анонімним, повідомив Крим.Реалії, що йдеться про Олександра Ковальова, Тетяну Пиркало, Сергія Погребняка, Олексія Олександрова, Володимира Гоцкалюка, Анастасію Гризодубову, Наталію Гребенникову, Любов Дяченко, Германа Атаманюка, Михайла Бихівця, Марину Кит, Лесю Українець, Станіслава Юрченка та Вахтанга Чубабрію.

Раніше в Прокуратурі АРК повідомили, що з початку окупації Криму українські правоохоронці розслідували 585 кримінальних проваджень щодо 708 злочинів за скоєння державної зради.

Нагадаємо, Російська Федерація використовує український Крим як військовий плацдарм для своєї військової агресії з Півдня України, обстрілюючи українські міста з Криму. 

Українське керівництво неодноразово закликало громадян Росії, які незаконно оселилися в тимчасово окупованому Криму, покинути півострів, допоки є така можливість, а для громадян України на півострові оприлюднили детальну інструкцію, що робити цивільним під час бойових дій у Криму та деокупації півострова. 

Читайте також: Зеленський переконаний у квітучому майбутньому Криму після його деокупації

24 лютого 2023 року президент Володимир Зеленський заявив, що країна готується до деокупації Криму. Раніше Зеленський закликав громадян у тимчасово окупованому Криму триматися якомога далі від російських військових об’єктів та надавати українським спецслужбам усю відому інформацію про окупантів, щоб звільнення Криму відбулося швидше.

На другому парламентському саміті Кримської платформи Чехія закликала світ підтримувати Україну у звільненні її тимчасово окупованих територій. 

Українська влада наголошує, що Україна самостійно визначає свій шлях і що торгівля українським Кримом неможлива та неприпустима, адже Кримський півострів – це інтегральна частина України. Україна також наголошує, що без деокупації Криму неможлива безпека в Чорноморському регіоні. 

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що колаборанти та зрадники в тимчасово окупованому Криму можуть пом’якшити судовий вирок, надавши цінну інформацію Силам оборони України про російські військові об’єкти та техніку на території півострова.

Відомо, що українські міністерства та державні органи активно працюють над формуванням кадрового резерву для роботи після деокупації Кримського півострова. Раніше Меджліс оприлюднив алгоритм дій, як податися до кадрового резерву для роботи на деокупованих територіях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter