Як скористатися мобільним інтернетом в національному роумінгу?

Дата: 17 Березня 2022
A+ A- Підписатися

Українські абоненти можуть користуватись мобільним інтернетом в межах національного роумінгу серед Київстар, Vodafone Україна та lifecell.

Українські оператори повідомляють, що абоненти вже можуть користуватися не лише голосовими дзвінками й SMS, а і мобільним 2G/3G інтернетом на швидкості до 512 кбіт/с, щоб обмінюватися повідомленнями в месенджерах або шукати інформацію в інтернеті.

Національним роумінгом можна скористатися, якщо зник зв’язок. У такому разі потрібно підключитися до мережі іншого оператора. При цьому тарифікація послуг у національному роумінгу зберігається відповідно до тарифного плану оператора, послугами якого користується абонент, пояснили в компанії.

Для абонентів lifecell національний роумінг працює автоматично. Якщо підключення до мережі іншого оператора не відбувається – необхідно здійснити ручні налаштування.

Абоненти Київстар та Vodafone також можуть скористатись цією опцією, але їм треба зробити ручні налаштування на смартфоні:

  • Відключити автовибір мережі

на Android: Налаштування – Мобільна мережа (чи Підключення) – Оператор

на iOS: Параметри – Стільникові дані – Вибір мережі

  • Знайти й вибрати доступну мережу: Vodafone UA, UA-KYIVSTAR чи lifecell
  • Якщо зареєструватися не вдалось, треба спробувати ще раз або вибрати іншу мережу
  • Перевірити можливість використання мобільного інтернету – відправити повідомлення в месенджері. 

Оператори звертають увагу, що підключення національного роумінгу може створити додаткове навантаження на мобільні мережі. Для того, щоб всі абоненти мали доступ до зв’язку у важливий момент, вони радять: 

  • вимкнути автозавантаження в месенджерах та інших додатках. Наприклад, автоматичне оновлення у Play Market та App Store через мобільні мережі;
  • у налаштуваннях смартфону можна заборонити додаткам, які працюють у фоновому режимі, використовувати мобільний трафік;
  • встановити меншу якість відео у YouTube та інших відеострімінгових сервісах; 
  • за наявності варто використовувати Wi-Fi.

Також громадян просять раз на день намагатися повернутись (підключитись) до мережі свого оператора. Вручну або увімкнувши автовибір мережі.

Раніше ZMINA публікувала такі практичні інструкції: 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter