Російські окупанти звільнили сина голови Запорізької районної державної адміністрації Олега Буряка – 16-річного Владислава. Хлопець перебував у полоні з 8 квітня.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Save Vlad Buryak.
Голова Запорізької райдержадміністрації Олег Буряк із сином Владиславом. Джерело: фейсбук-сторінка Save Vlad Buryak
“Серед новинних зведень війни та всіх жахіть, що тривають в Україні, маємо одну добру новину: Владислав Буряк нарешті звільнений з полону! Нині він з батьком прямує в безпечне місце. Дякуємо всім, хто своїми словами та діями приєднався до звільнення Влада. Всім, хто разом з нами переживав за долю хлопця“, – йдеться у повідомленні.
На сторінці опубліковано відео моменту зустрічі Влада з батьком.
На іншому відео голова РДА каже, що вони із сином їдуть додому. Він подякував поліції за те, що допомогла з’їздити на лінію зіткнення, щоб забрати хлопця.
Дата звільнення та інші подробиці не повідомляються.
Нагадаємо, у квітні Олег Буряк заявив, що його сина викрали на російському блокпості у Василівці під час руху евакуаційної автоколони, яка йшла з Мелітополя до Запоріжжя. Машину, в якій хлопець їхав разом з двома знайомими жінками та трьома малолітніми дітьми, зупинили на блокпості у Василівці. Всіх, окрім Влада, відпустили після тригодинної перевірки.
Російські окупанти систематично викрадають людей на тимчасово захоплених територіях. ZMINA веде перелік тих, про зникнення кого стає відомо.
Коаліція “
Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу
warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною
пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу
tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити
онлайн-форму.