В Україні з’явилася дитяча мультимедійна платформа для вивчення кримськотатарської мови

Дата: 20 Грудня 2021
A+ A- Підписатися

В Україні з’явився інтернет-ресурс “BÜLBÜL” (“Соловей”) з вивчення кримськотатарської мови для дітей віком від 0 до 5 років та школярів.   

Його в Укрінформі презентували заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко та автори проєкту, повідомляє кореспондент видання ZMINA.  

За словами керівниці проєкту Фатіми Османової, кримськотатарська мова входить до списку мов ЮНЕСКО, які перебувають під загрозою зникнення. Тому такі проєкти дуже важливі для збереження мови та її розвитку. 

Відвідувачі ресурсу можуть переглянути мультфільми, картки з основних лексичних тем, прослухати створені спеціально для дітей пісні. Крім того, там оприлюднено методичні матеріали з вивчення мови для батьків і вчителів, плани, конспекти занять, матеріали для ігор і творчих занять з дітьми.

Особливістю мультфільмів є те, що в них присутні кримські пейзажі разом з кримськотатарськими героями.

За словами Османової, так зроблено, щоб діти з маленьких років розуміли, що вони є невіддільною частиною Криму. Вона вважає, що цей ресурс буде корисний для переселенців і нагадуватиме їм про їхню Батьківщину. 

Створювачі спробували передати кримськотатарську архітектуру та етнічний одяг персонажів на платформі.

На платформі розміщено словник, у якому зібрано найчастіше використовувані слова з вимовою і за допомогою якого відвідувачі можуть вивчити базові слова. Для зручності слова подано трьома мовами: українською, кримськотатарською та російською. 

Ресурс замовило Міністерство культури та інформаційної політики, а виконала продакшн-студія “Фільджан”. 

Нагадаємо, 7 квітня уряд схвалив Концепцію розвитку кримськотатарської мови.

У лютому мовний омбудсман Тарас Кремінь закликав владу протидіяти боротьбі проти кримськотатарської та української мов на тимчасово окупованих територіях (ТОТ). На його переконання, Росія ставить за мету тотально та повністю асимілювати населення ТОТ відповідно до своїх доктрин, зокрема “Русского лета”, оприлюднених на сторінках Держдуми, МЗС РФ та “Россотрудничества”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter