В окупованому Криму силовики знову затримали активіста Едема Дудакова

Дата: 13 Березня 2024
A+ A- Підписатися

Силовики незаконного “центру протидії екстремізму” обшукали будинок кримськотатарського активіста Едема Дудакова

Про це інформує правозахисна ініціатива “Трибунал. Кримський епізод” з посиланням на джерело в бахчисарайських органах де-факто влади.

Едем Дудаков

Після обшуку ексголови Республіканського комітету в справах міжнаціональних відносин Автономної Республіки Крим та делегата Курултаю кримськотатарського народу затримали для складання протоколу.

За даними джерела, обшук почався рано-вранці, його проводили силовики, які прибули з тимчасово окупованого Сімферополя. Під час обшуку силовики вилучили телефони та інші цифрові носії. Серед ймовірних причин затримання – висловлювання активіста в соціальних мережах.

 

Відомо, що 18 лютого 2022 року Едема Дудакова вже затримували силовики незаконного формування за ст. 20.3.1 КпАП за коментарі у фейсбук-групі, яку він адміністрував. Незаконний “суд” у закритому режимі його заарештував на 10 діб, а збори небайдужих під будівлею суду закінчилися масовими затриманнями та арештами.

У “Кримському епізоді” вважають, що незаконне затримання Дудакова за результатами обшуку має ознаки воєнного злочину.

“Силовики, які організували цю атаку, суддя, який видав дозвіл на проведення таких дій, а також виконавці з-поміж працівників ЦПЕ поповнюють свої списки новим епізодом воєнного злочину, відповідальність за які не має строку давності”, – мовиться в повідомленні.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець закликав світову спільноту посилити політичний і санкційний тиск на РФ з вимогою припинення нею грубих порушень прав людини в українському Криму та негайного і безумовного звільнення всіх незаконно утримуваних громадян України.

Ініціатива “Трибунал. Кримський епізод” закликає кримчан повідомляти про переслідування та інші відомі факти порушень прав людини в Криму у свій чатбот. Також Кримська правозахисна група закликала кримчан надсилати документи та інші докази, які підтверджують скоєння злочинів в окупованому Криму.

Нагадаємо, напередодні Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні задокументувала 104 випадки викрадень і 55 випадків катувань проукраїнських активістів росіянами в тимчасово окупованому Криму починаючи з початку військової операції РФ із захоплення Кримського півострова 2014 року.

У липні 2023 року керівний партнер Global Rights Compliance LLP Вейн Джордаш на полях Кримської платформи заявив, що Міжнародний кримінальний суд недопрацьовує в питанні розслідування міжнародних злочинів щодо цивільних у тимчасово окупованому Криму.

Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.

Раніше заступник голови МЗС України Андрій Мельник заявив, що Україна повинна негайно отримати в 10 разів більшу військову допомогу, ніж вона отримала від союзників дотепер, щоб завершити війну цього року.

4 березня 2024 року канцлер Німеччини Олаф Шольц знову відмовив Україні в переданні далекобійних ракет Taurus, необхідних для відновлення територіальної цілісності України відповідно до міжнародного права.

Шольц час від часу озвучує нові обґрунтування, чому Німеччина не має передавати Україні Taurus, зокрема, для деокупації Криму. Серед цих причин він назвав, що ФРН нібито має зберегти контроль над розгортанням цього озброєння, а це можливо лише за присутності на українській території німецьких солдатів. Шольц також відкинув ідею присутності німецьких військ в Україні. Низка експертів звинувачує Шольца, що він озвучує причини непередання Taurus, які не мають під собою підґрунтя. 

Фото: Кримська солідарність

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter