Правозахисники просять кримчан надсилати документи та інші докази, які підтверджують скоєння злочинів в окупованому Криму

Дата: 03 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Кримська правозахисна група закликала кримчан передавати правозахисникам документи та докази злочинів, які стаються в тимчасово окупованому Криму. 

З таким закликом виступила дослідниця цієї правозахисної організації Ірина Сєдова під час презентації списку причетних до переслідування та тиску на незалежних журналістів в тимчасово окупованому Криму, передає кореспондент видання ZMINA

Правозахисниці Вікторія Нестеренко, Ірина Сєдова, Ольга Скрипник

Правозахисниця нагадала, що Кримська правозахисна група продовжує документувати міжнародні злочини, які стаються в Автономній Республіці Крим. 

“Ми звертаємося до всіх, хто має будь-які докази, документи. На перший погляд, вони здаються неважливими, але це не так. Вони складають один-єдиний пазл, який потім може стати основною кримінальною справою проти злочинців в Криму”, – сказала Ірина Сєдова.

Правозахисниця звернула увагу, що потрібна допомога громадськості, оскільки наразі відбувається така велика кількість міжнародних злочинів в Україні, що правоохоронним органам складно самотужки зібрати докази та документи.

Листи правозахисній організації можна надсилати за цим посиланням або на електронну пошту: crimeahrg@gmail.com та в соцмережах. 

За останніми даними Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, окупанти в Криму незаконно ув’язнили 189 осіб: 29 – арештовано (з них 21 – кримські татари), 142 – ув’язнено (з них 102 – кримські татари), 18 – без статусу. Загалом зі 189 осіб 123 – кримські татари

Раніше ZMINA повідомляла, що рада адвокатів України відмовилася розглядати звернення голови правління ZMINA Тетяни Печончик про порушення з боку низки кримських адвокатів Правил адвокатської етики та не стала надавати оцінки їхнім діям. РАУ відклала розгляд звернення правозахисниці до завершення воєнного стану. 

Як відомо, деякі кримські адвокати, співпрацюючи зі слідством ФСБ, не захищають своїх підзахисних, не звертають уваги на катування та погіршують їхнє становище. Водночас НААУ залишає їх чинними адвокатами України. 

Така ситуація відбувається на тлі переслідувань у різних формах з боку окупаційної влади низки українських адвокатів у Криму, зокрема Лілі Гемеджи, Еміне Авамілєвої, Айдера Азаматова, Назіма Шейхмамбетова, Еміля Курбедінова. Їх поміщали під варту до ізолятора тимчасового тримання. 

З 2017 року громадська ініціатива “Кримська солідарність” задокументувала на українському півострові 15 випадків відкритого тиску окупантів на адвокатів через їхню професійну діяльність. Кримські адвокати пов’язують тиск “поліції” та “спецслужб” зі своєю професійною діяльністю.

НААУ не оприлюднювала жодних позицій щодо переслідувань українських адвокатів на півострові, попри те, що це її обов’язок за міжнародними стандартами та законодавством України.

Тетяна Печончик назвала рішення НААУ №96 про відкладення її звернення до завершення війни подвійними стандартами, оскільки орган адвокатського самоврядування анулював адвокатське свідоцтво Валентину Рибіну під час війни. 

Минулого року есбівці затримали проросійського політика, лідера партії ОПЗЖ Віктора Медведчука. Його підозрювали в державній зраді та розграбуванні національних цінностей.

Раніше Рух “ЧЕСНО” оприлюднив матеріал, у якому описав значний вплив на НААУ з боку кума Володимира Путіна Віктора Медведчука. Адже цей орган адвокатського самоврядування очолює Лідія Ізовітова, яку називають соратницею та подругою Медведчука.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter