“Кримська солідарність” задокументувала в Криму 15 випадків відкритого тиску окупантів на адвокатів через їхню професійну діяльність

Дата: 25 Жовтня 2023
A+ A- Підписатися

Із 2017 до 2023 року на адвокатів з тимчасово окупованого Росією Криму, які захищають політичних в’язнів, склали щонайменше 10 адміністративних протоколів.

Про це інформує Крим.Реалії з посиланням на громадське об’єднання “Кримська солідарність”.

Затриманий 13 жовтня 2023 року адвокат Олексія Ладіна. Наразі чоловік відбуває адміністративний арешт у незаконного відділку окупаційної “поліції” №1 “Залізничний” у тимчасово окупованому Сімферополі

За даними кримських правозахисників, юристи “відсиділи по кілька діб арешту або були оштрафовані за публікації дописів у соцмережах та за тегування з антивоєнними висловлюваннями інших користувачів, “організацію масового одночасного перебування та (або) пересування громадян у громадських місцях, що спричинили порушення громадського порядку”.

“Кримська солідарність” задокументувала щонайменше 15 випадків відкритого тиску на роботу адвокатів за допомогою російського законодавства.

Крім того, фіксується стеження російських силовиків за пересуванням адвокатів, відключення мобільного зв’язку під час обшуків та регулярні перестороги.

Співробітники незаконного “центру з протидії екстремізму” в офісі адвокатів у 2018 році

Зокрема, йдеться про такі випадки:

 • 2017 рік – адмінарешт Еміля Курбедінова;
 • 2018 рік – адмінарешт Еміля Курбедінова;
 • 2018 рік – візит незаконних “прокуратури” та “центру з протидії екстремізму” в українському Криму в офіс до адвокатів;
 • 2018 рік – напад на офіс адвокатів;
 • 2021-й – адмінарешт і штраф адвоката Едема Семедляєва;
 • 2022-й – адмінарешти Еміне Авамілєвої, Назіма Шейхмамбетова, Айдера Азаматова;
  2022-й – штраф адвоката Едема Семедляєва;
  2022-й – позбавлення ліцензій Лілі Гемеджи, Рустема Камілєва і Назіма Шейхмамбетова;
  2023-й – штраф і адмінарешт адвоката Олексія Ладіна.

Нагадаємо, раніше ZMINA повідомляла, що Рада адвокатів України відмовилася розглядати звернення голови правління ZMINA Тетяни Печончик про порушення з боку низки кримських адвокатів Правил адвокатської етики та не стала надавати оцінки їхнім діям. РАУ відклала розгляд звернення правозахисниці до завершення воєнного стану. 

Як відомо, деякі кримські адвокати, співпрацюючи зі слідством ФСБ, не захищають своїх підзахисних, не звертають уваги на катування та погіршують їхнє становище. Водночас НААУ залишає їх чинними адвокатами України. 

Така ситуація відбувається на тлі переслідувань у різних формах з боку окупаційної влади низки українських адвокатів у Криму, зокрема Лілі Гемеджи, Еміне Авамілєвої, Айдера Азаматова, Назіма Шейхмамбетова, Еміля Курбедінова. Їх поміщали під варту до ізолятора тимчасового тримання. Кримські адвокати пов’язують тиск “поліції” та “спецслужб” зі своєю професійною діяльністю. НААУ не оприлюднювала жодних позицій щодо переслідувань українських адвокатів на півострові, попри те що це її обов’язок за міжнародними стандартами та законодавством України.

Тетяна Печончик назвала рішення НААУ №96 про відкладення її звернення до завершення війни подвійними стандартами, оскільки орган адвокатського самоврядування анулював адвокатське свідоцтво Валентину Рибіну під час війни. 

Минулого року есбівці затримали проросійського політика, лідера партії ОПЗЖ Віктора Медведчука. Його підозрювали в державній зраді та розграбуванні національних цінностей.

Раніше Рух “ЧЕСНО” оприлюднив матеріал, у якому описав значний вплив на НААУ з боку кума Володимира Путіна Віктора Медведчука. Адже цей орган адвокатського самоврядування очолює Лідія Ізовітова, яку називають соратницею та подругою Медведчука.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter