У США створили сервіс, що моделює наслідки ядерного удару за конкретною адресою
В інтернеті зʼявився сервіс NukeMap, який допоможе змоделювати застосування ядерної зброї на обраній ділянці та перевірити, що залишиться від певного міста й будинку.
Про це повідомляє видання SPEKA.
Симулятор ядерних вибухів розробив науковець з Американського інституту фізики Алекс Веллерштейн. NukeМap проводить розрахунки зони ураження, температури, тиску, розпилення радіоактивних опадів залежно від обраного типу зброї, а також кількість жертв і масштаб руйнувань.
Щоб скористатись інтерактивним симулятором, слід перейти за посиланням та обрати місце ймовірного вибуху ядерної бомби. Далі треба обрати тип боєприпасу (наприклад, “Тополь-М”, що на озброєнні в Росії) та тип вибуху – повітряний чи наземний.
Примітно, що обирати треба повітряний тип, адже наземний передбачає розміщення бомби на землі, що зараз неможливо.
Після цього користувач зможе отримати наочну інформацію з графічним позначенням та описом зон ураження.
Нагадаємо, адміністрація президента США Джо Байдена готова оперативно вести перемовини щодо нової системи контролю над ядерним озброєнням, що замінить договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, дія якого спливає у 2026 році.
Нагадаємо, що науковець-хімік Гліб Репіч поділився порадами на випадок ядерної атаки. За його словами, у цьому випадку актуальним залишається “валізці безпеки”, який варто підготувати заздалегідь. Але на випадок ядерного удару його варто доповнити та всі речі краще запакувати у поліетиленові пакети, щоб уникнути небажаних наслідків від контакту з ними в разі катастрофи.
У “валізці” треба мати такі предмети:
- Зручні штани (найкраще військові, зі щільної напівсинтетичної тканини) – 2 комплекти;
- Поліетиленові дощовики – 5 шт;
- Бахіли – 5-10 пар;
- Рулон сміттєвих пакетів (краще щільні);
- Респіратори FFP2, а ще краще FFP3 (кожен в окремій упаковці) – 6 шт;
- Скотч армований;
- Гумові господарські рукавиці – 4 пари;
- Окуляри робочі (такі як для роботи з болгаркою) – 1 шт;
- Паперові серветки – 3 упаковки;
- Рідина для зняття лаку з нігтів – 2 флакони;
- Вода у поліетиленовій тарі – 3 л;
- Компас механічний;
- Карти місцевості (друковані), олівець, ручка;
- Лічильник Гейгера (він же детектор радіації) – 1 шт;
- Павербанк та/або батарейки для нього;
- Радіоприймач з КХ/СХ діапазоном.
Також Репіч радить не ігнорувати сигнали повітряної тривоги, адже про ядерний удар обов’язково попередять фахівці, які уважно стежать за повітряними атаками. Іскандерам або крилатим ракетам треба час, за який вони долетять, тому у населення буде можливість сховатися у штатне бомбосховище або метрополітен.
Крім того, потрібно вживати калій йодид (однак, в окремих випадках слід проконсультуватися з лікарем) та перебувайте в укритті близько 2-3 діб, доки рівень радіації не знизиться до безпечного для евакуації.
І головне, за словами науковця, залишатися на зв’язку та слідкувати за порадами ДСНС щодо подальних безпечний дій.