З російського полону вдалося повернути 230 українців: 48 з них вважалися зниклими безвісти

Дата: 03 Січня 2024
A+ A- Підписатися

В Україну 3 січня повернулися 230 українців, військовослужбовців і цивільних, яких вдалося звільнити з російського полону, серед них є ті, хто потрапив у неволю в перші дні повномасштабного вторгнення.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський

Джерело: телеграм-канал президента України

“Наші – вдома. З російського полону повернули понад 200 наших воїнів і цивільних. Солдати, сержанти, офіцери. Воїни Збройних Сил, Національної гвардії, ВМС, прикордонники. Частина захисників боронила Маріуполь та “Азовсталь”, – сказав він.

Джерело: телеграм-канал президента України

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими наголосив, що нинішній обмін найбільший за час повномасштабного вторгнення.

За інформацією штабу, додому повертаються 230 українців. З них 224 – військовослужбовці:

  • 130 представників Збройних сил України, серед них ТрО – 14, ВМС – 14;
  • 55 – Національної гвардії;
  • 38 – Державної прикордонної служби;
  • 1 – Національної поліції.

Також серед звільнених – шестеро цивільних, які були незаконно позбавлені волі.

Джерело: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Серед повернутих як ті, хто мав офіційний статус військовополоненого, підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста (182 людини), так і ті українські військовослужбовці, які вважалися зниклими безвісти та мали статус “пошук особи” (48).

Джерело: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Більшість звільнених – чоловіки (225), п’ять жінок. До рядового та сержантського складу належать 213 осіб, 11 – офіцери.

“Після виснажливих місяців полону повернулася, зокрема, бойова медикиня зі складу 36 ОБрМП. Перебуваючи в неволі, вона принципово розмовляла українською мовою. Росіяни декілька разів імітували її вивезення на обмін, але в результаті повертали назад до місця утримання”, – уточнили в повідомленні Координаційного штабу.

Своїх рідних побачать семеро захисників острова Зміїний, музикант військового оркестру, військовослужбовиця ЗСУ, яку росіяни позбавили волі під час перебування в декретній відпустці, нацгвардійці, які потрапили в полон, виконуючи свої обов’язки на ЧАЕС, цивільний викладач Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, оборонці Маріуполя.

Зі свого боку, міноборони Росії повідомило, що отримало 248 своїх військових. За інформацією росіян, обміну нібито сприяли Обʼєднані Арабські Емірати. Україна про це не згадує.

Всього з початку повномасштабного вторгнення в Україну з російського полону вдалося повернути близько 2,6 тисячі військових і цивільних. Такі дані станом на серпень озвучив представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов

Останній обмін військовополоненими відбувся 7 серпня 2023 року. Тоді додому повернулися 22 воїни. Відтоді Росія призупинила обміни, щоб вплинути на українське суспільство. Про це сказав голова Координаційного штабу Петро Яценко. Проте непублічно обміни тривають, іноді — просто на полі бою.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter