Ще одному “військовому комісару” прокуратура АРК повідомила про підозру за незаконний призов до армії Росії

Дата: 30 Липня 2021
A+ A- Підписатися

Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя оголосила підозру незаконному “військовому комісару Криму” за “порушення законів і звичаїв війни”, а саме – за призов кримчан до армії Росії.

Про це інформує пресслужба відомства.

Юрій Лимар

Українські слідчі встановили, що окупаційна влада призначила громадянина Російської Федерації у квітні 2017 року на посаду “військового комісара Республіки Крим”. На цій посаді підозрюваний реалізовував політику РФ і її окупаційної адміністрації, яка спрямована на організацію та проведення незаконних кампаній щодо примусового призову кримчан до лав збройних сил держави-окупанта. 

У прокуратурі АРК не розкривають імені та прізвища підозрюваного, утім джерела Центру журналістських розслідувань кажуть про Юрія Лимаря. Чоловік публічно не коментував підозру. 

Наразі прокуратура АРК повідомила підозру восьми військовим комісарам у Криму, які причетні до незаконного призову більш ніж 30 тисяч кримчан до російської армії.

Нагадаємо, 30 червня прокуратура АРК скерувала до суду справу щодо незаконного військового комісара Феодосії та Кіровського району Олександра Кабашного про порушення законів і звичаїв війни, а саме протиправний призов кримчан до армії Росії.

Як відомо, мобілізація мешканців окупованих територій до лав армії держави-окупанта, а також постійна на території Криму пропаганда служби в ЗС РФ порушують ст. 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четвертої Женевської конвенції).

Прокурор Автономної Республіки Крим спростував чутки про те, що українські правоохоронці переслідують кримчан, яких Росія мобілізувала до своєї армії. Такі кримчани, за його словами, потерпілі відповідно до українського та міжнародного кримінального законодавств. Утім, українські правоохоронці переслідуватимуть тих громадян України з Криму, які воювали проти Збройних сил України. 

Як відомо, за російським законодавством, після п’яти місяців служби кримчан можуть скерувати до будь-якого іншого місця дислокації російської армії – до Російської Федерації, на Донбас або до Сирії

Минулого року українські правоохоронці спільно з правозахисниками передали до Міжнародного кримінального суду звернення про незаконний примус кримчан до служби в збройних силах РФ. Цьогоріч прокуратура оголосила підозру “військовому комісару” Євпаторії та Сак через “примус кримчан служити в збройних силах Росії”.

Правозахисники неодноразово зверталися до кримчан із закликами розповідати про факти призову, надсилаючи копії повісток, фото- й відеоматеріали на info.crimeahrg@gmail.com. Водночас вони нагадують, що українські правоохоронці не переслідують кримчан, яких Росія мобілізувала до своєї армії, та вважають їх потерпілими.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: