Шабунін заявив про чергову хвилю дискредитації антикорупційного сектору
Голова громадської організації “Центр протидії корупції” Віталій Шабунін заявив про те, що телеграм-канал “Джокер” продовжує хвилю дискредитації представників антикорупційного сектору, зокрема активістів та журналістів.
Про це голова громадської організації “Центр протидії корупції” Віталій Шабунін повідомив на своїй сторінці у фейсбуку.
“Офіс президента продовжує дискредитацію антикорсектору, розпочату атакою на команду Бігуса та Юрія Ніколова. Вчора ОПешна мережа тг-каналів натягала на глобус нове “викриття”: за їхніми “даними”, Шабунін і Каленюк брали гроші в ФСБ”, – написав Шабунін.
За словами активіста, він з партнерами домагається очищення Бюро економічної безпеки, а згодом перейде на “схеми” на митниці й у податковій. На його думку, саме ці розслідування можуть бути причиною дискредитації громсектору.
Нагадаємо, 16 січня в мережі з’явилося відео, де співробітники проєкту розслідувань Bihus.Info, ймовірно, вживають наркотичні речовини. Керівник проєкту Денис Бігус записав відеозвернення з поясненнями та запевнив, що всі, хто співпрацює з Bihus.Info, пройдуть тести на вживання наркотиків.
Напередодні публікації прослуховувань журналісти проєкту випустили розслідування про тих, хто готує медіазвіти для посадовців, зокрема Офісу президента. Виявилося, що в таких звітах майже ігнорують, наприклад, гучні скандали, пов’язані з корупцією, а критику влади приписують виключно представникам опозиційних партій.
Згодом Бігус оприлюднив ще одне відео, де стверджував, що за командою проєкту стежили близько року.
Детальніше про тиск на журналістів, який посилився в Україні останнім часом, читайте в матеріалі ZMINA: Атаки на Bihus.info та інших журналістів: чому згадують Януковича і як не зганьбитися владі сьогодні.
Раніше, 15 січня 2024 року, редактор видання “Наші гроші” Юрій Ніколов заявив, що невідомі намагалися потрапити до його квартири, після чого обклеїли двері листівками з написами “провокатор” та “йди воювати”.
За його словами, у цей час у квартирі перебувала лише його старенька мати, за якою Ніколов доглядає як єдиний цивільний родич, поки його брат і племінник служать на фронті.
Згодом поліція встановила особи п’ятьох чоловіків, які прийшли додому до журналіста-розслідувача, намагалися ввірватися до його квартири в Києві та обклеїли двері помешкання листівками з написами “провокатор” та “йди воювати”. За їхньою інформацією, до вчинення правопорушення причетні жителі Київської, Житомирської та Черкаської областей.
За кілька днів Ніколов розповів, що поліція відпустила їх без оголошення підозр.
Пізніше двоє фігурантів справи щодо перешкоджання професійній діяльності журналіста-розслідувача заявили про “посередника”, який нібито найняв їх для залякування медійника.
Згідно з інформацією на сайті Zhitomir.city, до редакції прийшли два місцевих жителі й розповіли, що саме вони брали участь в акції залякування Ніколова. Чоловіки стверджували, що скоїли цей злочин нібито на замовлення посередника, на ім’я Олексій, який “ходить у військовій формі” і каже, що “працює з СБУ”.
СБУ спростувала ці обвинувачення.