Поблизу Часового Яру загинув український кінорежисер і пластун Сергій Коновал
6 квітня поблизу Часового Яру внаслідок прямого влучання ворожого снаряда в бліндаж, де перебував під час виконання бойового завдання з побратимом та земляком Тарасом Петришиним “Химерою”, загинув тернопільський доброволець, командир роти 67 окремої механізованої бригади ЗСУ, український кінорежисер і пластун Сергій Коновал з позивним Норд. У травні йому мало виповнитися 32 роки.
Про це повідомляє “Пласт” на своїй сторінці в інстаграмі.
Сергій Коновал був учасником Революції гідності. Від березня 2014 року став парамедиком добровольчого медичного батальйону “Госпітальєри” ДУК “Правий сектор”, згодом – командиром 6 резервної сотні ДУК “Правий сектор”. Брав участь у боях за Станицю Луганську, Піски, Мар’їнку. Учасник ГО “Білі берети”.
Після зниження інтенсивності бойових дій Сергій почав активно працювати в просвітницькому напрямі. Як керівник Резервної сотні ДУК на Тернопільщині навчав молодь та готував майбутній резерв для можливих бойових дій з окупантами.
Паралельно з роботою з молоддю Сергій працював як кінооператор. Саме він був ініціатором створення фільму про українських кіборгів під назвою “Трохи нижче неба”.
Окрім цього, разом з командою він займався створенням короткометражних стрічок про українських воїнів, об’єднаних у проєкт під назвою #Здобули_життя_вічне_вбою.
До “Пласту” вступив 2020 року в Тернополі. Був членом 5 куреня УСП “Орден Хрестоносців” ім. А. Шептицького, де здобув внутрішньо курінний ступінь “Лицар”. Пройшов крайовий вишкіл дійсного членства № 228. Був інструктором з військової справи на курінному юнацькому таборі 51 куреня ім. Святослава Завойовника. Планував скласти пластову присягу, проте не встиг це зробити через участь у бойових діях.
Навчався в загальноосвітній школі №19, після чого здобував вищу освіту за спеціальністю стоматолога в Тернопільському національному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського.
Активний у громадському житті Тернополя. Захоплювався велосипедним спортом та грою на гітарі.
Був оператором і співпродюсером фільмів “Шлях поколінь”, “Дорога в Карпати”, “Трохи нижче неба”. Знімав кліп про Тернопіль на пісню місцевого гурту “Кожен з нас”.
Один із засновників “Дому ветерана” в Тернополі. Працював начальником відділу Тернопільського обласного молодіжного методичного центру. Співорганізатор національно-патріотичних заходів.
Під час повномасштабного російського вторгнення служив командиром 2 стрілецької роти 2 стрілецького батальйону ім. Т. Бобанича “Хаммера” 67 ОМБр. Учасник боїв за Київщину, Харківщину, Донеччину та Бахмут. Згодом воював на Лиманському напрямку. Мав звання молодшого лейтенанта.
У 2023 році був нагороджений орденом “За мужність” 3-го ступеня.
Загинув на фронті поблизу міста Часів Яр Донецької області внаслідок прямого влучання ворожого снаряда в бліндаж, де він з побратимом виконував бойове завдання.
У воїна залишилася дружина волонтерка Ольга Данченко, з якою він одружився в січні 2024 року, мама та молодший брат Артем, що теж воює на фронті.
- Захищаючи Україну, на війні загинув активіст луганського Євромайдану, український військовий Максим Радуш.
- Громадський активіст, ідейний натхненник проєкту “ГайдаFest” і молодший сержант ЗСУ Костянтин Мірошниченко з позивним Мірош загинув у бою на Донеччині 10 березня.
- На війні загинув колишній інженер ТЖК hromadske Микола Оранський. Він працював у команді журналістів із 2019 до 2022 року, а після долучився добровольцем до лав Збройних сил України.
- У небі над Донеччиною під час виконання бойового завдання загинув пілот-винищувач, майор і пластун Андрій Ткаченко.
- Під час виконання бойового завдання загинув пластун і військовослужбовець із Дніпра Іван Кійко.
- На фронті загинув пластун, військовослужбовець з позивним Харлі Остап Іськів, син одного із засновників Народного Руху Львівщини Всеволода Іськіва.
- Під час виконання бойового завдання на Сході України під Бахмутом 28 січня загинув воїн Збройних сил України, адвокат, активіст громадської ініціативи “Збережи старий Київ” Юрій Лебедєв.
- Поблизу населеного пункту Діброва на Луганщині, виконуючи бойове завдання, загинув лейтенант Національної гвардії України, громадський активіст Дмитро Лесич з позивним Вайт.
- Під Кліщіївкою на Бахмутському напрямку загинув член тернопільського осередку Спілки української молоді Ярослав Кондришин з позивним Ярко.
- Молодший сержант Олександр Меньшов загинув під час виконання бойового завдання поблизу села Кліщіївка Донецької області.
- На фронті загинув військовий та письменник, автор роману-щоденника “Спокійної ночі” Максим Петренко. Влітку 2022 року його оголосили зниклим безвісти, але тепер смерть підтвердила експертиза ДНК.
- У боях на околицях Роботиного на Запорізькому напрямку загинув військовослужбовець Збройних сил України, засновник і редактор рівненського видання “Горинь.інфо”, громадський активіст, пластун із Рівненщини Тарас Давидюк з позивним Старий.
- Під час виконання завдання на півночі Чернігівської області загинув спецпризначенець, співзасновник громадської організації “Спілка учасників бойових дій та активних громадян” Андрій Кудабеков.
- На Луганщині, неподалік Кремінної в Серебрянському лісництві, загинув випускник Української академії лідерства, пластун і військовослужбовець Сергій Молчанов з позивним Пельмень.
- Минулого року на війні, рятуючи мирних жителів Запоріжжя, загинув пластун і військовослужбовець Павло Заяць.
- Під Бахмутом на Донеччині загинув пластун, командир роти 35 окремого стрілецького батальйону Збройних сил України Іван Созанський.
- Під час виконання бойового завдання на лівому березі Дніпра загинув пластун Богдан Сенюк.
- Під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Вербове Запорізької області загинув учасник Революції гідності Олег Струбіцький.
- Поблизу села Роботине Запорізької області загинув боєць Збройних сил України, пластун, український музикант і учасник фолькгурту “КораЛЛі” Андрій Чепіль.