Я чую інших людей. Сподіваюсь, вони чують мене – Максим Буткевич під час презентації правозахисного подкасту
Колишній військовополонений, правозахисник і журналіст Максим Буткевич спільно з журналісткою Дар’єю Бурою презентував нову правозахисну програму “Я чую інших”, яка звучатиме щопонеділка о 19-й, одразу після новин в етері та на ютуб-каналі Громадського радіо.
Про це повідомляє журналістка видання ZMINA з презентації.

“У нас будуть складні теми, некомпліментарні питання, ми будемо обговорювати не лише проблеми, але й те, як їх розв’язати. Я чую інших людей. Сподіваюсь, вони чують мене”, – сказав правозахисник та журналіст Максим Буткевич під час презентації подкасту.
У час повномасштабної війни саме права людини потрапили під удар. Нові виклики з’являються щодня: військовополонені, внутрішньо переміщені особи, біженці війни, військові і їхні родини – усі ті, чиї права порушено, потребують голосу, який їх підтримає.
Громадське радіо мовить на тимчасово окуповані території, тож ведучі сподіваються, що їхній голос чутимуть ті, хто живе в окупації, ті, чиї права порушуються. Крім того, Громадське радіо збирає 700 тисяч грн на тисячу годин мовлення вздовж лінії фронту. Підтримати медійників можна тут.
Перший епізод подкасту Громадського радіо “Я чую інших” вийшов з уповноваженою президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольгою Решетиловою про порушення прав військовослужбовців, відсутність медичного забезпечення, скерування на ВЛК, тривале перебування на позиціях, а також про блокування переведення між військовими частинами.
На думку авторів подкасту, люди в однострої – ті, хто зараз має найбільше обов’язків перед державою, але часто вимушені захищати власні права. Тож в ефірі вони поговорять про системні проблеми у війську та як їх можна розв’язати.
Раніше український правозахисник, колишній військовополонений Максим Буткевич став співкоординатором правозахисної організації “Принцип надії”.
Також співзасновник Центру прав людини ZMINA Максим Буткевич закликав світову спільноту докласти всіх зусиль для швидкого звільнення українських військовополонених та цивільних. Крім того, він запропонував створити міжнародні моніторингові механізми, які б дозволили їхнім представникам відвідувати бранців у російських в’язницях.
Нагадаємо, ZMINA поспілкувалася з правозахисником Максимом Буткевичем про службу на “нулі”, полон і відновлення.