ООН закликала парламент ратифікувати Стамбульську конвенцію

Дата: 27 Травня 2020
A+ A- Підписатися

Організація Об’єднаних Націй закликала Україну пришвидшити ратифікацію конвенції Ради Європи “Про запобігання і протидію насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами” (Стамбульська конвенція), розглянувши петицію на сайті президента з відповідним закликом, яку підписали понад 25 тис. людей.

Про це йдеться у відповідній заяві на сайті представництва ООН в Україні. 

Українки, за даними ООН, становлять 86% жертв зґвалтувань та 78% потерпілих від домашнього насильства. Водночас руйнівний вплив насильства щодо жінок очевидний, але менш очевидним є шкідливий вплив на сім’ї, громаду, економіку і на розвиток країни загалом, наголошують експерти. 

“Пандемія COVID-19 змінює спосіб нашого життя: в той час, як ситуація зближує багато сімей, інших вона, навпаки, роз’єднує. У сукупності під тиском зростання безробіття та фінансових проблем, самоізоляції та відсутності соціальної взаємодії рівень домашнього насильства зростає тривожними темпами. Організація Об’єднаних Націй в Україні закликає парламент України вжити заходів щодо ратифікації Стамбульської конвенції та здійснити кроки, необхідні для створення суспільства, вільного від ґендерно обумовленого насильства”, – йдеться в заяві. 

Також в ООН засудили нещодавні випадки мови ворожнечі та вербального й кібернасильства, спрямовані проти жінок-політиків, державних діячок, захисниць прав людини та ґендерної рівності. В організації нагадали, що адвокація за права жінок та ґендерну рівність за жодних обставин не має ставати причиною того, щоб захисники й захисниці прав людини наражалися на ризики погроз та нападів. 

Нагадаємо, після позачергових парламентських виборів депутат партії “Слуга народу” Богдан Яременко обіцяв, що політсила планує розглянути питання ратифікації Стамбульської конвенції. Проти ратифікації документа виступають так звані поборники традиційних цінностей та Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), яка публічно виступила проти затвердження, заявивши, що конвенція не передбачає можливості застережень щодо окремих її положень, які стосуються поняття ґендера в його розумінні як чоловіча та жіноча статі, що становить неприпустимі загрози для інституту сім’ї та подружжя в Україні.

Минулого року Венеційська комісія розвіяла міфи щодо наявності “гомопропаганди” в конвенції. Про це її попросив міністр юстиції Вірменії, де ратифікації документа також заважають релігійні організації та традиціоналісти. 

Активісти, правозахисники та міжнародні партнери неодноразово говорили про те, що, не ратифікувавши Стамбульської конвенції, Україна не зможе належно  розв’язати питання  питання домашнього насильства, ситуація з яким у країні є кричущою. 

Відомо, що дві третини (67%) жінок в Україні віком від 15 років зазнали психологічного, фізичного або сексуального насильства. Найчастіше кривдниками виступають партнери жертви. Майже три з десяти жінок (28%), у яких був партнер, кажуть, що вони зазнали фізичного або сексуального насильства з його боку. 

Усього за один місяць поточного року в Києві зафіксували понад 3300 звернень щодо домашнього насильства. Більшість цих повідомлень надійшло від жінок, однак про домашнє насильство розповідали й чоловіки. Під час карантину кількість звернень щодо домашнього насильства зросла

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: