Петиція за ратифікацію Стамбульської конвенції набрала необхідну кількість голосів

Дата: 15 Травня 2020
A+ A- Підписатися

Електронна петиція із закликом ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству, більш відома як Стамбульська конвенція, набрала необхідну для розгляду кількість голосів.

Петицію з 25 тисячами голосів опубліковано на сайті президента.

Петицію опублікували ще в лютому, однак необхідну кількість голосів вона набрала останніми днями. 

“Насильство проти жінок та домашнє насильство складають значну частку злочинів проти життя та здоров’я людини. За даними Міністерства внутрішніх справ, щороку від насильства в родині потерпають понад 150 тисяч українок, близько 600 з них гинуть. Поліція фіксує приблизно 300 фактів домашнього насильства як щодо жінок, так і щодо дітей кожного дня. Більше половини дітей і підлітків стають жертвами насильства вдома. Ще більше випадків залишаються невідомими, адже жертви про них не повідомляють у поліцію”, – наголошує авторка петиції. 

Підписанти петиції просять президента Володимира Зеленського зробити всі необхідні дії для ратифікації Стамбульської конвенції, а саме: 

  • ініціювати рішення про необхідність створення законопроєкту про ратифікацію Стамбульської конвенції;
  • сприяти розробленню законопроєкту про ратифікацію конвенції в співпраці з громадськими організаціями, які опікуються проблемами домашнього насильства;
  • сприяти проведенню циклу просвітницьких заходів для народних депутатів та депутаток України щодо необхідності використання ґендерно чутливих підходів до законотворчого процесу;
  • сприяти внесенню новоствореного законопроєкту до Верховної Ради та ухваленню його до розгляду;
  • забезпечити максимально прозоре та незалежне голосування щодо ухвалення законопроєкту.

Нагадаємо, після позачергових парламентських виборів депутат партії “Слуга народу” Богдан Яременко обіцяв, що політсила планує розглянути питання ратифікації Стамбульської конвенції. Проти ратифікації документа виступають так звані поборники традиційних цінностей та Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), яка публічно виступила проти затвердження, заявивши, що конвенція не передбачає можливості застережень щодо окремих її положень, які стосуються поняття ґендера в його розумінні як чоловіча та жіноча статі, що становить неприпустимі загрози для інституту сім’ї та подружжя в Україні.

Минулого року Венеційська комісія розвіяла міфи щодо наявності “гомопропаганди” в конвенції. Про це її попросив міністр юстиції Вірменії, де ратифікації документа також заважають релігійні організації та традиціоналісти. 

Активісти, правозахисники та міжнародні партнери неодноразово говорили про те, що, не ратифікувавши Стамбульської конвенції, Україна не зможе належно вирішити питання домашнього насильства, ситуація з яким у країні є кричущою. 

Відомо, що дві третини (67%) жінок в Україні віком від 15 років зазнали психологічного, фізичного або сексуального насильства. Найчастіше кривдниками виступають партнери жертви. Майже три з десяти жінок (28%), у яких був партнер, кажуть, що вони зазнали фізичного або сексуального насильства з його боку. 

Усього за один місяць поточного року в Києві зафіксували понад 3300 звернень щодо домашнього насильства. Більшість цих повідомлень надійшло від жінок, однак про домашнє насильство розповідали й чоловіки. Під час карантину кількість звернень щодо домашнього насильства зросла

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: