За місяць у Києві про домашнє насильство повідомили понад 3 тисячі разів

Дата: 05 Лютого 2020
A+ A- Підписатися

У Києві протягом січня поточного року зафіксували понад 3300 звернень щодо домашнього насильства.

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда, посилаючись на дані поліції, районних соціальних служб та Київського міського центру роботи з жінками.

Найбільше звернень надійшло в Дарницькому районі (305), а найменше – в Печерському (18). За місяць Київський міський центр роботи з жінками отримав 315 звернень щодо домашнього насильства. З них від жінок надійшло 300, а від чоловіків – 15. Також у столиці зафіксували 36 випадків домашнього насильства над дітьми. Шістьох кривдників скерували на проходження корекційних програм.

Також, за даними КМДА, всього за місяць поліція зафіксувала 1689 звернень щодо домашнього насильства, з яких підтвердилися 1171. Правоохоронці винесли 351 терміновий заборонний припис, який забороняє кривднику наближатися до потерпілої особи чи перебувати в одному місці терміном до 10 діб. Також правоохоронці склали 479 протоколів стосовно кривдників.

Нагадаємо, що в січні минулого року в Україні набув чинності закон про запобігання насильству щодо жінок та домашньому насильству. У документі, зокрема, визначили, що домашнім насильством є інциденти не тільки між подружжям, а й значно ширшим колом осіб, передбачили можливість відокремити кривдника від жертви за допомогою термінового заборонного та обмежувального приписів. 

Згодом українські суди ухвалили щонайменше п’ять вироків за домашнє насильство, а в Києві чоловіка вперше на три місяці відправили до в’язниці за знущання з дружини. 

Як відомо, останнє дослідження ОБСЄ показало – дві третини (67%) жінок в Україні віком від 15 років зазнали психологічного, фізичного або сексуального насильства. Найчастіше кривдниками виступають партнери жертви. Майже три з десяти жінок (28%), у яких був партнер, кажуть, що вони зазнали фізичного або сексуального насильства з його боку. 

Водночас українки досі не знають, що робити, якщо вони зазнають насильства. Так, тільки 17% опитаних вважали себе поінформованими з цього питання, тоді як майже половина (48%) відчували, що мало знають, або зовсім не знали, що їм робити (17%).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: