Українські суди винесли вже щонайменше п’ять вироків за домашнє насильство – Мін’юст

Дата: 18 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

З початку року до Єдиного реєстру судових рішень внесли відомості про щонайменше п’ять вироків за вчинення домашнього насильства. 

Про це у блозі для видання “Ліга.net” повідомив Владислав Власюк, генеральний директор Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України. 

“Не минуло й декількох місяців з набрання чинності змін до законодавства з метою протидії домашньому насильству, як вже почала формуватись судова практика. Тобто положення закону почали реально працювати!”, – написав Власюк.

У кожному з п’яти розглянутих судом кримінальних проваджень потерпілими були жінки – дружина, опікунка, сестра та матері. Йдеться про фізичне та психологічне насильство: систематичні побиття, образи нецензурними словами, погрози вбивством та залякування.   

У трьох справах під час судового розгляду сторони уклали угоди про примирення, ініційовані потерпілими. Здебільшого суд призначив покарання у вигляді громадських робіт – від 100 до 200 годин. 

Утім, в одній зі справ кривдник отримав один рік умовно, а в іншій чоловіка засудили до місяця арешту та проходження після цього програми для кривдників або пробаційної програми: чоловік декілька разів вдарив свою матір кулаком по голові, після чого двічі вдарив в обличчя, вхопив її за одяг та кинув на підлогу, внаслідок чого вона травмувалась. 

Під час судового розгляду обвинувачений повністю визнав свою провину. Це єдиний з п’яти випадків, у якому чоловік під час акту агресії був тверезий.  

Нагадаємо, що з 11 січня 2019 року в Україні систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя, або особи з якою винний перебував чи перебуває в сімейних чи близьких стосунках, мешкає або мешкав разом є злочином. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter