Німеччина очолить у Кримській платформі напрям невизнання окупації Криму

Дата: 17 Січня 2022
A+ A- Підписатися

Німеччина погодилася очолити один з напрямів Кримської платформи – щодо невизнання окупації Кримського півострова.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на спільній пресконференції з главою МЗС Німеччини Анналеною Бербок під час її візиту до Києва.

Анналена Бербок

Міністр нагадав, що раніше Україна пропонувала окремим партнерам очолити один з п’яти напрямів роботи Кримської платформи.

“Сьогодні я з радістю дізнався, що Німеччина готова стати співлідером у Кримській платформі на напрямі політики невизнання. Це підтвердження лідерського підходу німецької дипломатії, і я сподіваюся, що такою вона залишиться і надалі”, – прокоментував Кулеба.

Серед іншого під час зустрічі українська та німецька сторони обговорили російську агресію та шляхи її дипломатичного врегулювання.

“Наша спільна ціль – це ефективна робота нормандського формату, проведення саміту лідерів нормандського формату. Україна разом з Німеччиною віддані дипломатичному врегулюванню цього конфлікту. Я вдячний новому уряду за дуже активну позицію і намагання повернути фактично Росію за стіл переговорів”, – сказав він.

Своєю чергою Анналена Бербок повідомила, що в минулому Німеччина заподіяла багато лиха Україні, тому пов’язана з Україною в дружбі та солідарності. 

“Німецько-українські відносини та дружба – значно більше, щоб дивитися на них через “російські окуляри”, – прокоментувала вона.  

Вона наголосила, що європейська солідарність щодо суверенності та територіальної цілісності України – це не питання дебатів. На її переконання, дипломатія – єдиний шлях, щоб розрядити напругу в регіоні. 

Напередодні МЗС України та Експертна мережа Кримської платформи підписали меморандум про співпрацю для проведення заходів, конференцій, семінарів і круглих столів, підтримки дослідницьких проєктів незалежних аналітичних центрів та подальшого розвитку Кримської платформи.

Як відомо, 23 серпня відбувcя установчий саміт Кримської платформи за участю представників 46 країн та міжнародних організацій, на якому підписали фінальну декларацію про невизнання протиправної тимчасової окупації Росією Кримського півострова. До цієї декларації в майбутньому зможуть приєднатися держави, представники яких не приїхали 23 серпня до Києва.

Кримська платформа охоплює рівні глав держав, парламенту, Кабміну та експертів. Україна сподівається на широку міжнародну координацію та активність у п’яти пріоритетних сферах: політика невизнання, безпека, ефективність санкцій, захист прав людини, подолання негативного впливу тимчасової окупації Криму на економіку і довкілля.

6 серпня в Києві відбувся установчий форум Експертної мережі Кримської платформи, яка має об’єднати українські та міжнародні зусилля в аналітиці наслідків окупації Криму задля деокупації півострова. 

Під час форуму відбулися сім тематичних груп, де учасники презентували напрацювання бачення планів роботи. Групи стосуються сфер безпеки, політики невизнання окупації, прав людини та міжнародного гуманітарного правасанкційекономікиекології, культурної спадщини Криму, гуманітарної політики та відновлення прав корінних народів. Відомо, що в Києві постійно працюватиме офіс Експертної мережі Кримської платформи. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: