На вулицях українських міст запустили інформкампанію “Ветерани різні. Перемога одна”
Український ветеранський фонд Мінветеранів запустив інформаційну кампанію під назвою “Ветерани різні. Перемога одна”. На вулицях розмістили борди та сітілайти з різноманітними фотографіями українських ветеранів та ветеранок.
Про це повідомляє Український ветеранський фонд.
Фотографом проєкту є захисник Дмитро Козацький з позивним “Орест”. Спільно з командою УВФ він розробив концепцію сюжетів, аби підкреслити те, що герої були змушені поставити життя на паузу через війну.
“Суспільство поважає ветеранів, відчуває до них гордість та вдячність. Разом з тим у суспільстві зберігається низка стереотипів щодо військовослужбовців, тож тема дискримінації різних соціальних груп у ЗСУ залишається на порядку денному”, – наголосили в Українському ветеранському фонді.
Так, інформаційна кампанія покликана заявити на широку аудиторію про рівність, недискримінацію та повагу до захисників і захисниць України на прикладах реальних героїв проєкту.
Серед героїв кампанії – Ольга Бенда – ветеранка АТО, яка пішла на війну, коли її сину було більше як рік. У 2016 році їй довелось відкласти материнство й у складі 72 ОМБр розпочати службу в Авдіївці. У травні 2017-го внаслідок обстрілу українських позицій жінка втратила ногу. Згодом вона стала першою українкою, що отримала міжнародну премію імені доктора Райнера Гільдебранда у галузі захисту прав людини.
Відомий розвідник “Іса Акаєв” (справжнє імʼя Наріман Білялов) — кримський татарин, ветеран АТО/ООС, засновник та командир добровольчого батальйону “Крим”. У 2014-му залишив півострів і вирушив захищати Україну. Брав участь у боях за Савур-могилу на Донеччині, захищав Маріуполь. З початком повномасштабної війни повернувся на фронт.
Олександр Будько – 26-річний ветеран з позивним “Терен”. Планував стати графічним дизайнером. Після 24 лютого пішов добровольцем у “Карпатську Січ”. Через місяць очолив взвод вогневої підтримки другої роти. Втратив обидві ноги, потрапивши під обстріл позиції під час харківського контрнаступу. Наразі готується до “Ігор Нескорених”.
На бордах будуть представлені історії й інших захисників та захисниць України. Побачити їх можна буде у Києві, Херсоні, Одесі, Львові, Вінниці, Дніпрі та Чернігові.
Кампанію запустили за підтримки НАКО – Незалежної антикорупційної комісії у рамках проєкту “Повага”.
Нагадаємо, що під час боїв за Маріуполь та “Азовсталь” фотографії “Ореста” стали вірусними. У травні 2022 року він виклав у вільний доступ світлини, зроблені на “Азовсталі”, та закликав відправляти їх на журналістські премії й фотоконкурси, поки він буде в полоні.
Наступного дня він поділився коротким відео, яке зробив останнього дня на “Азовсталі” перед тим, як військових вивели на тимчасово окуповані території для майбутнього обміну.
У червні Козацький здобув спеціальну нагороду польської премії Grand Press Foundation, а у вересні – отримав перший приз в категорії “преса/війна” престижного паризького фотоконкурсу – The Prix de la Photographie.