Громадські роботи, штрафи та в’язниця: Зеленський вніс законопроєкт про відповідальність за брехню в деклараціях

Дата: 27 Листопада 2020
A+ A- Підписатися

На розгляд Верховної Ради внесли президентський законопроєкт №4434 щодо відновлення відповідальності за декларування неправдивої інформації та неподання декларації з боку держслужбовців. 

Про це повідомили на сайті парламенту. 

27 жовтня Конституційний Суд скасував кримінальну відповідальність за неправдиве декларування посадовців і депутатів, а також визнав неконституційними повноваження НАЗК. Рішення спричинило бурхливу реакцію як в Україні, так і за кордоном, зокрема в ЄС, де заговорили про тимчасове припинення безвізу. 

Законопроєкт, автором якого є президент Володимир Зеленський, пропонує вилучити з кримінального кодексу статтю 366-1, яку КС визнав неконституційною, та додати статтю 366-2 “Декларування недостовірної інформації”. За відмінність відомостей у декларації від достовірних на суму від 1 до 4 млн грн порушників пропонують штрафувати: від 2500 до 3500 неоподатковуваних мінімумів (від 42,5 тис. до 59,5 тис. грн).

Якщо різниця в задекларованих та реальних доходах сягне більше ніж 4 млн грн, тоді штраф збільшиться і порушники сплачуватимуть від 3500 до 5000 неоподатковуваних мінімумів (від 59,5 тисяч до 85 тисяч грн). Також за недекларацію такої суми можна отримати позбавлення волі на строк до двох років і втратити право обіймати певні посади чи вести певну діяльність на строк до трьох років

У статті 366-3 Зеленський пропонує карати штрафом від 2500 до 3500 неоподатковуваних мінімумів (від 42,5 тисяч до 59,5 тисяч грн) за неподання декларації.

За неправдиве декларування та неподання декларації також передбачено покарання у вигляді громадських робіт на строк від 150 до 240 годин і позбавлення права обіймати певні посади чи вести певну діяльність на строк до трьох років.

Нагадаємо, що 52% опитаних соціологами в жовтні поточного року людей назвали корупцію однією з найголовніших проблем України. Також у Європейській комісії говорили про те, що подальша підтримка України з боку ЄС прив’язуватиметься до конкретного прогресу в проведенні реформ, зокрема у сфері антикорупції та правосуддя.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: